Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Quo Vadis Rally? Majstrovstvá Slovenska 1999

Wednesday, 01. 02. 2023 - 11:52, Tibor Szabosi   

Quo Vadis Rally? Majstrovstvá Slovenska 1999

Dva roky po tom ako vznikla publikácia "Quo Vadis Rally?", s textom Vladimíra Bánociho a sprevádzaná mojimi fotografiami, padlo rozhodnutie o jej pokračovaní. Z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti Vlada padlo písanie na skúsenú novinársku a zároveň partnerskú dvojicu Alena Dudeková a Jaroslav Glovičko. Ako sa im podarilo tejto výzvy zhostiť môžete posúdiť nasledujúce týždne.

autor-knihy.jpg

Dnes vám prinášame rekapituláciu pôvodnej prvotiny Quo Vadis Rally? Majstrovstvá Slovenska 1999, ktorá vznikla v roku 2000 v náklade 900ks.

chovanec-2-1.jpg

Dodnes si pamätám koľko energie padlo na neúspešnú snahu presvedčiť majiteľa najúspešnejšieho Slovenského tímu Styllex Motorsport vytvoriť publikáciu ktorá by mapovala slovenský motoršport v disciplínach rally a preteky automobilov do vrchu. Žiaľ Peter Koči, úspešný podnikateľ a majiteľ Styllex Motorsport-u, videl mnoho úskalí ako dostať publikáciu na trh. A z odstupu času mu musím dať za pravdu že existovali dôvody, ktoré som pre svoju zanietenosť pre vec odmietal vidieť.

susko-3.jpg

O to väčšie prekvapenie bolo keď ma jedného dňa v strede februára prebudil o 6:30 telefonát. Ledva som zaregistroval že volá Peter a izbou už znelo "Si ešte ochotný pustiť sa do tej knihy?". Ďalší sled už boli vecné a premyslené vety ktoré vymedzili formát, náklad, rozpočet a oznam že text dodá Vlado, ktorý už so spoluprácou súhlasil a už začal pracovať.

haberman-5.jpg

Približne o týždeň som čakal návštevu. Čakanie som si krátil prípravou na varenie jelenieho gulášu, ktorý mal zabezpečiť aby sme popri práci nemuseli odbiehať do reštaurácií a mal aspoň trocha znesiteľne vyplniť chvíle plné pracovnej zanietenosti. Partnerka, ktorá bola dva mesiace pred pôrodom, šla k rodičom aby sme cez víkend mohli nerušene pracovať. Zazvonil zvonec a vo dverách stál Vlado. Jeho prvé slová boli "Čo tu tak rozvoniava?", odvetil som "Varím jelení guláš aby sme  nemuseli nikam chodiť počas práce.". Nasledujúca Vladova veta mi dodnes utkvela v pamäti "Daj sem varešku, ten guláš si beriem na starosť ja, tu máš disketu s textami a ty choď k počítači". Musím povedať že guláš sa naozaj vydaril.  :)

jazdci.jpg

Už nasledujúci týždeň som šoféroval auto na ceste do Nitry. Peter mi v strede týždňa zavolal a oznámil že tam má obchodné stretnutie a svoj pracovný deň chce začať našim stretnutím. V hlave mi vírilo kopec myšlienok, ale kniha už bola až na malé detaily hotová. Otázkou bolo koľko z nej po našom stretnutí ostane. Práca na nej bola pomerne hladká, Vlado priniesol kvalitne spracovaný text prakticky bez chýb a ja som už mal vopred pripravené fotografie. Stretnutie dopadlo dobre, Peter nemal ku grafickej úprave a členeniu žiadne zásadné výhrady. Už o necelé dva týždne od tohto stretnutia som bol v tlačiarni prevziať našu ročenku.

gargulak-susko.jpg

Ale už bolo dosť slov. Ponúkam vám jednotlivé kapitoly tak ako chronologicky nasledovali za sebou.

Rok 1999 bol v znamení súboja Chovanca so Suškom

Tauris Rallye Revúca 1999 – nepresvedčivý debut

beres-3-1.jpg

Rallye Prešov 1999 – stále vzostupný trend

Rallye Košice 1999 na jedničku

gavlak-2-1.jpg

Rallye Transpetrol Senica 1999 – konfrontácia slovenských jazdcov so zahraničím

Rallye Gemer-Spiš 1999

kundis-2.jpg

Rallye Spiš-Gemer 1999

Sipox Holding Rallye Tatry 1999 – Rozhodnutie o titule

roth-2.jpg

Rallye Rožňava 1999

Poohliadnutie za sezónou 1999 MSR v rally

susko-4-1.jpg

Súčasťou všetkých kapitol sú dobové fotografie a linky na malé fotogalérie z jednotlivých podujatí.

V nasledujúcich týždňoch budú zverejňované, dosiaľ nikdy nepublikované kapitoly zo sezóny 2000. Verím že vám čítanie pomôže skrátiť čakanie na sezónu 2023.

Tibor Szabosi, autosportfoto.skDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri