Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Zapletal so Sýkorom na Rally Dakar 2023 skončili

Tuesday, 03. 01. 2023 - 11:10, Miroslav Majláth   

Zapletal so Sýkorom na Rally Dakar 2023 skončili

Motoristický šport vie byť v niektorých chvíľach poriadne drsný. O tom sa dnes presvedčila aj česko-slovenská posádka Miro Zapletal a Marek Sýkora.

 

Offroadsport.cz

Druhá etapa Rally Dakar 2023 skončila pre česko-slovenskú posádku v kotrmelcoch. To je vec, ktorá sa v rámci automobilových súťaží stáva. V tomto prípade však takáto „kolo-strešná“ kombinácia nebola zavinená jazdeckou, alebo navigačnou chybou. Najhoršie je, že pre Mira a Mareka znamená stop na Rally Dakar 2023.

Offroadsport.cz

„Všetko bolo fajn až do okamihu, keď sme absolvovali výjazd na jednu dunu, ktorá ako sa následne ukázalo však dunou nebola. Pieskový kopec totiž pokračoval na druhej strane strmou skalou, z ktorej sme spadli. Pri tom páde sme išli viackrát cez strechu. Keby to boli iba plasty, auto by sme určite dali do poriadku a pokračovali, žiaľ je posunutý rám a tu v servise sa to opraviť nedá. Takže nás čaká cesta domov. Určite sa vidíme na ďalších súťažiach,“ opísal nehodu Marek Sýkora.

Offroadsport.cz

Našťastie táto nehoda dopadla pre posádku viac-menej dobre. Marek je úplne v poriadku a Mirek má poranenú ruku, keď dostal ranu od volantu. Po röntgene v bivaku dostal na ruku ortézu. Žiaľ, aj takto mnohokrát končí snaha o čo najlepší výkon.

Offroadsport.cz

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri