Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Juraj Varga a prvé tretie miesto na Rally Dakar 2023

Tuesday, 03. 01. 2023 - 18:50, Miroslav Majláth   

Juraj Varga a prvé tretie miesto na Rally Dakar 2023

Výborný výkon podal Juraj Varga v tretej etape Rally Dakar 2023, keď dojazdil na treťom mieste absolútneho poradia v kategórii Quad.

 

MM Photo

Dnešná etapa z Al Ula do Hailu mala v pláne štyristoštyridsaťsedem ostrých kilometrov. V jej priebehu, z dôvodu bezpečnosti pri nesmierne silných dažďoch bola nakoniec organizátorom ukončená predčasne už na tristoštyridsiatom piatom kilometri. V nej sa podarilo výborne zabojovať slovenskému jazdcovi Jurajovi Vargovi, keď dojazdil na treťom mieste medzi jazdcami kategórie Quad.

MM Photo

„Táto etapa mi sadla a išlo sa mi veľmi dobre. Nemáme síce ešte oficiálne výsledky, ale mal by som byť na treťom mieste, čiže prvá dakarská bedňa pre mňa, čo ma veľmi teší. Po skrátení etapy sme išli ešte prejazd po ceste. Neviem či to bolo tým neskutočným dažďom, ale na prejazde mi začal vynechávať motor. Každú chvíľu som stál a všeličo vymieňal, no bolo to utrpenie. Do bivaku som prišiel ako tak, navyše kompletne premočený. Trvalo mi tých dvesto kilometrov asi štyri hodiny, ale som v bivaku a to je podstatné. Dúfam, že sa nám podarí zistiť čo sa deje a ráno pokračovať ďalej,“ opísal dnešné zážitky Juraj Varga.

MM Photo

Zajtrajšia štvrtá etapa, ktorá sa bude konať v okolí mesta Hail je naplánovaná o celkovej dĺžke päťstosedemdesiattri kilometrov a je v nej aj meraný úsek o dĺžke štyristodvadsaťpäť kilometrov. V rámci nej na všetkých súťažiacich čakajú aj neskutočne vysoké pieskové duny, ktoré poriadne preveria prípravu súťažiacich.

MM Photo

Či sa táto etapa bude konať v celej jej dĺžke, alebo bude nejako upravená, v tomto momente ešte nevieme. Rozhodné slovo bude mať, tak ako v tej dnešnej počasie.

Miro Majláth  Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri