Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Striebro pre Juraja Vargu z dvanástej etapy na Rally Dakar 2023

Friday, 13. 01. 2023 - 16:03, Miroslav Majláth   

Striebro pre Juraja Vargu z dvanástej etapy na Rally Dakar 2023

Dvanásta etapa Rally Dakar 2023 bola veľmi úspešná pre slovenského reprezentanta Juraja Vargu. V kategórii Quad mu totiž patrilo etapové druhé miesto.

 

MM Photo

Druhá časť maratónskej etapy, „Empty Quarter“, ktorá sa konala v tesnej blízkosti hraníc s Ománom, smerovala v dvanástej etape na úseku medzi bivakmi Ardah a Shaybah. Samotná meraná časť mala stoosemdesiatpäť kilometrov. Slovenský reprezentant Juraj Varga ich zvládol výborne, pričom na prvom waypointe, ktorý bol na štyridsiatom druhom kilometri začínal na šiestom mieste. Postupne však zrýchľoval a na osemdesiatom siedmom kilometri mu už patrilo tretie miesto priebežne. Ešte lepšie to bolo na stodvadsiatom siedmom kilometri, kde Juraj figuroval na druhom mieste. V poslednom waypointe pred cieľom, na stopäťdesiatom šiestom kilometri bol dokonca vo vedení. V cieli dvanástej etapy nakoniec Jurajovi Vargovi patrilo druhé miesto celkového poradia kategórie Quad, pričom za víťazom zaostal iba jeden a pol minúty. V celkovom poradí Jurajovi stále patrí štvrté miesto, pričom na postup do TOP3 stráca po dvanástej etape tridsaťsedem minúť.

MM Photo

„Konečne dve etapy, ktoré som si poriadne užil. Po desiatej etape som bol dosť skeptický, myslel som, že v tých dunách nebudem vedieť konkurovať súperom, ale dopadlo to presne naopak. Išlo sa mi dobre, aj rýchlosť bola dobrá. Vyzeralo to dobre, ale asi tridsať kilometrov pred cieľom som musel trochu zvoľniť, mal som totiž už iba asi päť litrov benzínu. Takže asi aj to zavážilo. Ale nevadí, hlavné je že idem ďalej a to je podstatné. Druhá dakarská pomyselná bedňa v etape, to je super. Zajtra nás čaká rovnako náročná etapa, tak snáď sa mi ju podarí v poriadku absolvovať,“ zhodnotil Juraj Varga po výbornom výkone.

MM Photo

Zajtra čaká všetkých súťažiacich v rámci Rally Dakar 2023 predposledná etapa. V nej budú bojovať na šesťstosedemdesiatpäť kilometrov dlhej trati smerujúcej z bivaku Shaybah do Al Hofuf. Poriadna nálož, päťstodvadsaťjeden kilometrov dlhý prejazd a stopäťdesiatštyri meraných kilometrov, poslednýkrát poriadne preverí sily účastníkov najťažšej súťaže na svete. Všetkých čaká ďalšia nádielka pieskových dún, v ktorých jednotliví jazdci ešte stále môžu zabojovať o konečné poradie.

MM Photo

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri