Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Stanley Korytár si „strelil“ ďalší kopec

Tuesday, 06. 09. 2022 - 15:37, Miroslav Majláth   

Stanley Korytár si „strelil“ ďalší kopec

Autokrosár a rallycrosár Stanley Korytár sa nám pomaly, ale o to istejšie začína udomácňovať v disciplíne preteky automobilov do vrchu.

 

Tibor Szabosi;asr69875-3.jpg

Po Jankovom vŕšku sa Stanley Korytár s podporou spoločnosti DovatoSlovakia  s.r.o predstavil opäť na pretekoch automobilov do vrchu. V tomto prípade to bolo v rámci podujatia TODOS Kremnica 2022.

Tibor Szabosi;asr60458-8.jpg

„Je to pre mňa rovnako ako pre ostatných nový kopec. Ja navyše stále spoznávam auto, ktoré už teraz ide lepšie ako na Jankovom vŕšku. Stále mu však ešte niečo chýba, po pretekoch ide ešte na doladenie,“ povedal Stano Korytár po sobotnej druhej ostrej jazde, keď mu v cieli patrilo štvrté miesto v triede 3b.

Tibor Szabosi;asr60472-3.jpg

Po nádhernej sobote plnej slnka, keď všetci účastníci podujatia TODOS Kremnica 2022 hľadali zradné miesta na trati, prišla nedeľa a s ňou aj striedavé počasie. Už dopoludnia začalo mrholiť a jazdci začali uvažovať nad tým, do akých „papučiek“ obuť svoje autá. Stanley, aj z dôvodu, že mu vlastne v rámci seriálov Dynamax MMSR a MSR pretekov automobilov do vrchu 2022 o nič nešlo, zbytočne neriskoval. Výsledkom bolo opäť štvrté miesto v triede 3b, ale aj postupné sťahovanie času od jazdy ku jazde.

Tibor Szabosi;asr62001-3.jpg

„Nebolo to zlé, vyskúšal som si auto aj na vode. Teraz nás čaká doladenie auta, ktoré už je naše a príprava na ďalšiu sezónu. V nej, ak to finančná situácia dovolí,  pôjdeme asi zase kopce a chceli by sme absolvovať celú sezónu. Najskôr si však ešte chceme doladené auto vyskúšať na novembrovej Auto Show na Slovakia Ringu. Verím, že bude fungovať už tak ako si predstavujem,“ doplnil Stanislav Korytár v nedeľu po pretekoch.

Tibor Szabosi;asr62505-5.jpg

Spokojnosť s výsledkom v Kremnici vyjadril aj šéf tímu, Patrik Dilong: „Som rád, že sa nám už auto podarilo kúpiť. Teraz však ešte smeruje do Špavo Racingu, kde majú na ňom dorobiť nejaké drobnosti. Následne ideme ladiť motor a verím tomu, že už bude fungovať podľa našich predstáv. Spolupráca so Stanom a Špavo Racing je výborná, verím tomu, že v budúcoročnej sezóne to bude ešte lepšie.“

Tibor Szabosi;asr67635-3.jpg

Ako sme práve počuli, Mitsubishi Lancer EVO VIII. sa ide ladiť a následne si Stanleyho budeme mať možnosť užiť priamo v akcii začiatkom mesiaca november na Auto Show.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri