Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

ŠK OK Šport Banská Bystrica po finále na domácom kopci

Thursday, 14. 09. 2023 - 20:42, Miroslav Majláth   

ŠK OK Šport Banská Bystrica po finále na domácom kopci

Banskobystrický ŠK OK Šport Team a jeho trojica jazdcov to má na Ostrú lúku iba nejakých dvadsaťpäť kilometrov a práve preto je podujatie PROFIN CAR Ostrá lúka ich domáce podujatie.

 

Tibor Szabosi;asf-4642-10.jpg

Ako už vieme ŠK OK Šport Banská Bystrica tvorí trojica jazdcov. Každý z nich jazdí v inom šampionáte a inak tomu nebolo ani na Ostrej lúke. Poďme preto pekne po poriadku a pozrime sa na to, ako sa darilo jednotlivým jazdcom.

Tibor Szabosi;asf-0578-4.jpg

V najvyšších seriáloch Dynamax medzinárodné a národné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu bojuje Matej Kováč s vozidlom Seat Leon, ktorý na PROFIN CAR Ostrá lúka 2023 dojazdil v triede 4a dvakrát na druhom mieste. V skupine 4 v rámci medzinárodného šampionátu dojazdil Matej Kováč dvakrát na štvrtom mieste. Po spočítaní všetkých dosiahnutých umiestnení a zisku bodov by sa mal Matej Kováč po sezóne 2023 pýšiť titulom prvého vicemajstra v triede 4a. Hovoríme mal by sa, keďže výsledky ešte nie sú oficiálne, ale na to, že Matej iba v tomto roku prestúpil do veľkých majstrovstiev, je to výsledok veľmi dobrý.

Tibor Szabosi;asf-6243-6.jpg

„Neľutujem, že som prestúpil do veľkých majstrovstiev, mal som možnosť porovnania s jazdcami, ktorý brázdia kopcové trate už viac sezón a určite mi to dalo veľa. Baví ma to a snažím sa stále v niečom zdokonaľovať. Uvidíme čo bude budúci rok, zima nám napovie viac. Všetko čo zarobíme ide totiž stále len do áut,“ povedal Matej Kováč.

Tibor Szabosi;asf75264-5.jpg

V Majstrovstvách Slovenska pretekov historických automobilov do vrchu bojoval o body Tibor Hauser s nádherným vozidlom Škoda 130RS. Na Ostrej lúke a to aj napriek tomu, že má jeden z najslabších motorov, sa Tibor odtrhol a v nedeľu dojazdil na druhom mieste absolútneho poradia, pričom zároveň bral aj plný počet bodov v rámci kategórie HK1. V sobotu k tomuto peknému výsledku pridal aj tretie miesto absolútne a druhé v kategórii HK1. V zúčtovaní celej sezóny bude Tibor Hauser s najväčšou pravdepodobnosťou brať v absolútnom poradí titul druhého vicemajstra a v kategórii HK1 druhé miesto.

Tibor Szabosi;asf-6173-8.jpg

„Nechcem to zakríknuť, ale tohtoročnú sezónu sme fakt nemali žiadne veľké problémy s autom, čo sa odrazilo aj na výsledkoch. Je pravda, že na Jankovom vŕšku nás poriadne vytrápilo počasie, na druhej strane z toho bol aj nakoniec aj výborný výsledok. Na vode mám totiž aj so slabším motorom výhodu. Celá sezóna bola super, užívali sme si ju a je iba škoda, že už je jej záver,“ doplnil Tibor Hauser.

Tibor Szabosi;asf-0203-7.jpg

Slovenský kopcový pohár, ten je doménou Zdenky Kováčovej a jej Škody Fabia. Zdenka od pretekov po preteky stále zrýchľuje a inak tomu nebolo ani na Ostrej lúke o čom hovorí aj výsledok, dvakrát štvrté miesto v triede NP1. Rovnaké miesto by Zdenke malo patriť aj v celoročnom zúčtovaní v triede NP1, samozrejme aj tu platí, že výsledky ešte nie sú oficiálne.

Tibor Szabosi;asf-6108-9.jpg

„Škoda, že sezóna už končí, ja by som jazdila ešte ďalej. Užila som si ju naplno, stále som vylepšovala moje osobné rekordy. Auto raz počas sezóny začalo štrajkovať, ale podarilo sa poruchu rýchle odstrániť, takže je všetko OK. Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí nás podporujú a samozrejme najväčšia vďaka patrí rodičom za podporu a samozrejme zabudnúť nesmiem ani na mechanikov,“ uzavrela Zdenka Kováčová.

Tibor Szabosi;asf-6318-5.jpg

Trojica jazdcov ŠK OK Šport Banská Bystrica síce už má po oficiálnej kopcovej sezóne, my však pevne veríme, že ich ešte na nejakom podujatí do konca roku uvidíme.

Miro Majláth

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri