Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Beníkovci maximálne spokojní s domácou sezónou

Friday, 15. 09. 2023 - 12:45, Miroslav Majláth   

Beníkovci maximálne spokojní s domácou sezónou

Bratia Marcel a Tomáš Beníkovci si po minuloročnej sezóne, keď brázdili krížom-krážom celú Európu poriadne užili v tomto roku tú našu, domácu.

 

Tibor Szabosi;asf-0062-9.jpg

Sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov historických automobilov do vrchu obsahovala celkovo šesť pretekárskych víkendov. Výhodou boli presuny medzi domom a pretekmi, kde najazdené kilometre sa dali počítať skôr na desiatky, maximálne sto, dvesto kilometrové vzdialenosti a nie na tisícky kilometrov, ako tomu bolo v rámci Európy.

Tibor Szabosi;asf-0045-9.jpg

Počas uplynulého víkendu nielen Beníkovcov, ale aj ďalšiu päťdesiatku jazdcov čakal finálový víkend na Ostrej Lúke. A presne toto je domáci kopec pre Beníkovcov. V prípade Marcela Beníka, ktorý jazdí na vozidle BMW 2002Ti dopadol víkend veľmi dobre. Okrem toho, že dojazdil v celkovom poradí medzi historikmi na druhom a treťom mieste, v sobotu vyhral aj kategóriu HK1 a v nedeľu tu dojazdil na druhom mieste. Získané body ho posunuli neoficiálne k majstrovskému titulu v kategórii HK1 a aj v triede HK1 do dvoch litrov.

Tibor Szabosi;asf78146-3.jpg

„Celá sezóna bola skvelá. Nie je to ešte oficiálne, ale zdá sa, že som získal majstrovský titul v skupine a j triede a navyše z toho možno bude aj titul prvého vicemajstra v celkovom poradí. Nedeľu na Ostrej lúke som trošku pokašľal, ale všetci bojujeme doslova o desatiny sekúnd a stačí malinká chybička a hneď je z toho posun v konečnom poradí. Nevadí malo by to byť bodovo v poriadku a ja som spokojný. Chcel by som aj touto formou poďakovať partnerom nášho MTB Racing Teamu, hlavne otcovi za perfektnú prípravu auta a celej rodine za podporu,“ zhodnotil Marcel Beník.

Tibor Szabosi;asf-6187-8.jpg

Tomáš Beník s Lanciou Beta Coupé bojuje v rovnakej kategórii, aj triede ako jeho brat, motor Lancie je predsa len o niečo slabší ako motor BMW. Po oba dva pretekárske dni mu v cieli patrilo tretie miesto v kategórii HK1 a druhé v triede HK do dvoch litrov. V celosezónnom poradí by sa mal Tomáš umiestniť na treťom mieste v HK1 a na druhom v triede HK1 do dvoch litrov. Samozrejme zatiaľ tieto výsledky sú neoficiálne.

Tibor Szabosi;asf77514-2.jpg

„Toto bola pre nás aj celý tím oddychová sezóna oproti tej minulej. V nej sme boli vkuse mimo domu a nič sme nestíhali. Tento rok to bolo fajn, stíhali sme aj našu robotu, aj chodiť na preteky. O to viac sme si to užívali a sme radi ako dopadla sezóna. Rovnako ako Marcel, aj ja by som chcel poďakovať všetkým za podporu a starostlivosť,“ doplnil Tomáš Beník.

Tibor Szabosi;asf-6181-6.jpg

Kopcová sezóna je za nami a jazdcov čaká už iba oceňovanie najlepších zo strany Slovenskej asociácie motoristického športu. To však bude až koncom mesiaca november.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri