Home  »  Iné  »  Hobby

Prekvapivé výsledky na Aničke

Sunday, 19. 05. 2013 - 21:44, Zdenka Frývaldská

Rempo Metal Rally Sprint ako druhé podujatie PD AUTOSPORT CUP 2013 priniesol v dnešný deň prekvapivé výsledky. Víťazom sa stal František Andráš na Mazde RX7.

Viac ako 100 súťažiacich absolvovalo dnes amatérske preteky na Aničke v Košiciach zaradené do PD AUTOSPORT CUP 2013. Podujatie sprevádzalo krásne slnečné počasie, ktoré prilákalo mnoho divákov. Tí si mohli vychutnať rýchle autá, adrenalín, napätie a napokon aj veľmi zaujímavé a prekvapivé výsledky.

Absolútne poradie
Absolútnym víťazom sa stal František Andráš na Mazde RX7, za ktorým nasledujú na svojich Ladách Noro Tamáš a Marek Pazderák. Rovnaké poradie je aj v triede P6. Feďo zároveň dosiahol aj najrýchlejší čas s hodnotou 1:15,462, ktorý je len o 6 desatín pomalší, ako minuloročný čas Jozefa Béreša jr.

Výsledky:
1. František Andráš, Mazda RX7 3:49.612
2. Norbert Tamáš, Lada 2101 +6.136
3. Marek Pazderák, Lada VFTS +7.359

Trieda PD1
V objemovo najslabšej triede došlo do cieľa 17 jazdcov. Všetky tri najrýchlejšie časy dosiahol Ladislav Rišpán, ktorému sa darí aj na asfalte, nielen na snehu a šotoline. Druhé miesto obsadil Pavol Kováts a tretie Martin Terezčák.

Výsledky:
1. Ladislav Rišpán, Suzuki Swift GTI 4:09.229
2. Pavol Kováts, Škoda Favorit +5.635
3. Martin Terezčák, VW Polo +8.458

Trieda PD2
V triede 1,6-tiek sa z prvého miesta tešil Štefan Kubacka. Ten bol po prvom kole až na ôsmom mieste, ale výmena pneumatík mu pravdepodobne veľmi prospela. Za sebou nechal ďalších 15 jazdcov. Na druhom mieste skončil Miro Krbaťa a na treťom Milan Škopinský.

Výsledky:
1. Štefan Kubačka, Honda Civic 4:01.951
2. Miroslav Krbaťa, Škoda Fábia +0.103
3. Jakub Kolek, Peugeot 106 S16 +1.076

Trieda PD3
Medzi dvojlitrami sa zišla silná prvá trojka jazdcov, ktorá najviac súperila o prvé miesto. Najrýchlejším z nej bol napokon Peter Cuker.

Výsledky:
1. Peter Cuker, Citroen ZX 4:00.905
2. Róbert Béres, Peugeot 306 +3.357
3. Vladimír Hudy, Renault Clio RS +4.531

Trieda PD4
V najsilnejšej triede nad dva litre sa stretlo 8 jazdcov, z ktorých jeden preteky nedokončil. Bol ním práve najväčší adept na víťazstvo, Dominik Benček, ktorému však auto nevydržalo záťaž. Prvé miesto v triede sa tak uvoľnilo pre Tomáš Takáča na jeho Audi S2. O druhé miesto sa pobili Slavo Lupjan a Patrik Jaš.

Výsledky:
1. Tomáš Takáč, Audi S2 4:01.352
2. Slavomír Lupjan, Toyota Celica +3.335
3. Patrik Jaš, Mitsubishi Lancer Evo IX +3.840

Zadokolky
Silnejšiu triedu zadokoliek sme spomenuli v absolútnom poradí. V tej slabšej sa tešil Adrián Vajner na svojom špeciálnom Trabíku. Dve sekundy za ním zaostal Lali Harsányi a ďalších pár sekúnd Štefan Uvegeš.

Výsledky:
1. Adrián Vajner, Trabi R1 4:03.034
2. Ľudovít Harsányi, Škoda 105 +2.392
3. Štefan Uvegeš, Škoda 130 +11.955

Ženy
Na Aničke sa zišlo až 9 pretekárok. Najrýchlejšou z nich bola podľa predpokladov Miška Debnárová. Druhé miesto obsadila ďalšia Miška, tentoraz Krbaťová a na treťom mieste dojazdila stále zlepšujúca sa Jagiena Pavlíková.

Výsledky:
1. Michaela Debnárová, Peugeot 206 4:10.990
2. Michaela Krbaťová, Fiat Cinquecento +14.605
3. Jagiena Pavlíková, Opel Tigra +29,170

Juniori
Smolný deň mal aj jeden z juniorov a to Peťo Gregáň, ktorý preteky kvôli technickej poruche nedokončil. Najlepším v tejto triede bol teda Milan Škopinský.

1. Milan Škopinský ml., Honda Civic 4:16.597