Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Najdlhšia etapa Rally Dakar 2023 a ďalší posun pre Juraja Vargu

Friday, 06. 01. 2023 - 20:03, Miroslav Majláth   

Najdlhšia etapa Rally Dakar 2023 a ďalší posun pre Juraja Vargu

Jediný slovenský reprezentant v kategórii Quad, Juraj Varga aj dnes dokázal, že jeho príprava na Rally Dakar je výborná. Pri absolvovaní najdlhšej etapy súťaže dojazdil na piatom mieste kategórie Quad.

 

MM Photo

V priebehu sviatku Troch kráľov absolvovali účastníci Rally Dakar 2023 svoju najdlhšiu etapa. Tá mala podľa oficiálneho harmonogramu smerovať z Hailu do Al Duwadimi, po dažďových prehánkach však organizátor rozhodol o jej zmene. Celé súťažné pole tak nakoniec skončilo v bivaku v Rijáde. Samotný meraný úsek bol podľa rozhodnutia skrátený z pôvodnej dĺžky o približne sto kilometrov na konečných tristopäťdesiatosem. Celková dĺžka trate sa však na druhej strane predĺžila o približne štyridsať kilometrov.  V tejto šiestej etape sa Jurajovi darilo jazdiť rýchle, pričom počas prvých približne sto kilometrov mu patrilo siedme miesto priebežného poradia.  Na stodvadsiatom prvom kilometri sa posunul na piatu priečku a následne opäť spadol o priečku nižšie, na šieste miesto. Na posledných dvoch kontrolných bodoch, ako aj v cieli mu patrilo piate miesto, čo ho zároveň posunulo aj na piate miesto priebežného poradia kategórie Quad.

MM Photo

„Dnešný deň bol poriadny masaker. Na štvorkolke som bol asi pätnásť hodín, navyše ráno tu bolo strašne zima, iba nejaké tri stupne Celzia. Potom sa trochu oteplilo, ale nie veľa. Celá etapa sa konala zase na pisku a v dunách. Išiel som aby to bolo ako-tak bezpečné, ale zároveň aj dosť rýchle, čo sa mi aj darilo. Po mearnom úseku nás čakal ešte viac ako tristo kilometrov dlhý prejazd do Rijádu a to všetko sa konalo v poriadne hustom daždi. Aj tu v Rijáde je všetko pod vodou, navyše sme sa motali asi hodinu okolo bivaku a nevedeli sme sa doňho dostať. Takže dnešný deň fakt masaker,“ opísal dnešnú poriadne namáhavú etapu Juraj Varga.

dakar.com

Po zhodnotení situácie s počasím v dnešnej etape, ako aj jasnej únave všetkých jazdcov sa organizátor rozhodol v kategórii Bike a Quad zrušiť v siedmej etape meraný úsek medzi Rijádom a Al Duwadimi. Motocykle a štvorkolky tak zajtra o 10:00 hodine opustia bivak v Rijáde a vydajú sa na cestu do Al Duwadimi. Následne ich v nedeľu čaká 8.etapa, čiže špeciálka zo siedmej etapy, ktorá bude skrátená na 345 kilometrov. V zajtrajšej siedmej etape tak budú súťažiť iba kategórie Car, Track a Dakar Clasic.

MM Photo


Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri