Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Ôsma etapa Rally Dakar 2023 vyniesla Jurajovi Vargovi piate miesto

Sunday, 08. 01. 2023 - 18:34, Miroslav Majláth   

Ôsma etapa Rally Dakar 2023 vyniesla Jurajovi Vargovi piate miesto

Osemstopäťdesiat kilometrov, ale aj tristoštyridsaťšesť meraných kilometrov čakalo na účastníkov Rally Dakar 2023 v ôsmej etape. V kategórii Quad patrilo piate miesto Jurajovi Vargovi.

 

MM Photo

Po včerajšej siedmej etape, v ktorej motorkári a štvorkolkári najazdili súťažne, ale iba prejazdovo, sa dnes v ôsmej etape všetci vrátili do sediel svojich strojov. Čakala na nich osemstopäťdesiat kilometrov dlhá etapa z Al Duwadimi do Rijádu. V rámci tejto etapy zároveň absolvovali aj tristoštyridsaťšesť kilometrov dlhý meraný úsek. Ten sa konal na kamenistom, ale aj pieskovom podklade. Samozrejme zase nechýbali ani duny. Juraj v nej vyjazdil ďalšie piate miesto, čím si upevnil aj piate miesto absolútne v kategórii Quad.

dakar.com

„Po včerajšej etape, ktorú organizátor zrušil a my sme absolvovali iba voľný prejazd, sme prenocovali bez sprievodu v Al Duwadimi. Spali sme v stanoch a ráno sme vyrážali na dnešnú ôsmu etapu. Tá mala nejakých osemstopäťdesiat kilometrov. Bola veľmi pekná, nechýbali duny, ale ani kamenisté úseky, rýchle cesty. Doslova na nej bolo zo všetkého trochu a mne sa to páčilo. Máme za sebou polovicu Dakaru a zatiaľ to je dobré. Zajtra máme voľný deň na ktorý sa už fakt teším. Treba trochu nabrať sily, čaká nás do cieľa ešte poriadny kus cesty,“ povedal Juraj Varga v bivaku Rijád.

MM Photo

Tak ako už Juraj povedal, zajtra na všetkých dakaristov čaká „Rest Day“, čiže voľný deň. Najdôležitejšie bude trochu si oddýchnuť a nabrať sily do ďalších súbojov. My vám zajtra prinesieme rozhovor s Jurajom Vargom, v ktorom nám porozpráva o jeho pocitoch, ale aj o tom, čo ho na Rally Dakar ako nováčika prekvapilo.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri