Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Keskovci budú bojovať na Slovakia Ringu o titul v triede

Wednesday, 02. 12. 2020 - 20:33, Miroslav Majláth   

Keskovci budú bojovať na Slovakia Ringu o titul v triede

Iba pred dvoma týždňami si súťažné posádky Kesko Racing Teamu vyskúšali ako chutia súboje o víťazstvo na Slovakia Ringu. Teraz ich čakajú súboje o majstrovské tituly.

 

Michal Bobko;

Dvojica súťažných posádok rožňavského tímu si po dlhšej pauze poriadne zajazdila na pretekárskom okruhu Slovakia Ring, pričom dosiahli, aj napriek faktu, že 11. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2020 bolo voľné podujatie, výrazné úspechy. Počas nadchádzajúceho víkendu ich čaká omnoho dôležitejší súboj. Teraz ich totiž čaká finále Majstrovstiev Slovenska v rally 2020, čiže podujatie OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING. Práve toto podujatie totiž má rozhodnúť o tom, kto sa bude hrdiť titulom majstra Slovenska a to nielen v absolútnom poradí, ale aj v jednotlivých triedach.

Tibor Szabosi;

Bratia Kamil a Erik Švecoví spoločne s vozidlom Peugeot 208 R2 majú súboj o titul výborne rozbehnutý, pričom im aktuálne patrí druhé miesto v triede 6 so stratou desiatich bodov. Na Slovakia Ringu sa však bude bojovať hneď o dvojicu bodov, pričom v rámci soboty bude možnosť získať „normálny“ počet bodov a v nedeľu to bude dokonca jeden a pol násobok.

Tibor Szabosi;

„Ideme bojovať, aj keď to vôbec nebude jednoduché. Rýchlostné skúšky na Slovakia Ringu sú, napriek faktu, že všetky sa konajú iba v areáli okruhu, nesmierne náročné na rozpis. Okrem toho tu je množstvo záľudných miest, kde sa dá veľmi rýchle vyrobiť chyba. Na toto všetko si budeme musieť dávať pozor. Samozrejme konkurencia je poriadne nabitá, tak uvidíme ako sa nám bude dariť,“ povedal kamil Švec.

Tibor Szabosi;

Fero Fusko, ktorý bojuje o body v triede 12 sa predstaví s „náhradným“ spolujazdcom, ktorým bude Dušan Kekeňák. V prípade Fera Fuska, aj jemu patrí v triede 12 druhé miesto priebežného poradia, žiaľ ako sa zdá, jemu majstrovský titul aj keby oba dva dni vyhral asi nehrozí. Dôvodom je fakt, že v triede 12 sa doposiaľ predstavili iba dve súťažné posádky a pri tomto počte sa majstrovský titul udeľovať nebude. Napriek tomu Fero s Dušanom sa na poslednú rally súťaž v tomto roku tešia.

Tibor Szabosi;

„Samozrejme že sa tešíme. Na Slovakia Ring totiž v rámci Auto Show chodíme veľmi radi, rýchlostné skúšky, aj keď sa konajú iba v rámci areálu sú pekné, náročné, technické, miestami rýchle, miestami pomalé. Nebude to ľahká súťaž, keďže bude poriadne náročná na rozpis a chyba na tých úzkych cestách sa dá vyrobiť veľmi rýchle. Dúfam, že nás tie chyby budú obchádzať a v pohode dorazíme až do cieľa,“ doplnil Fero Fusko.

Ako dopadol súboj posádok Kesko Racing Teamu v rámci finálového kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2020, vás budeme informovať po jeho skončení.

Miro Majláth

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri