Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

RUFA-MOTOR SPORT smeruje k piatemu absolútnemu titulu

Thursday, 03. 12. 2020 - 07:16, Miroslav Majláth   

RUFA-MOTOR SPORT smeruje k piatemu absolútnemu titulu

Majstrovstvá Slovenska v rally 2020 majú pred sebou finálové podujatie. To sa bude konať v rámci dvojetapovej súťaže OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING.

 

Tibor Szabosi;

Slovenský RUFA-MOTOR SPORT Team smeruje na toto podujatie v jednoznačnej úlohe lídra absolútneho slovenského poradia, pričom je už iba krôčik ku zisku piateho absolútneho slovenského majstrovského rally titulu.

Tibor Szabosi;

Aktuálna sezóna bola vďaka celosvetovej pandémii COVID-19 nesmierne náročná, mnoho rally súťaží bolo najskôr preložených, či následne zrušených. Istý čas sa dokonca zdalo, že v tomto roku mená majstrov na Slovensku ani nebudeme poznať. V rámci slovenských rally majstrovstiev sa totiž uskutočnili iba dve podujatia, jedno v Maďarsku, druhé v Poľsku, ktoré posádka RUFA-MOTOR SPORT jednoznačne vyhrala. Slovensko malo v pôvodnom kalendári SAMŠ zapísané dve dvojetapové podujatia, ako však už vieme, tieto sa nakoniec nekonali. Zvrat prišiel až na konci sezóny, keď sa organizátor rozhodol, po dohode s Rally komisiou SAMŠ, zorganizovať rally súťaž trochu netradične, v areáli pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING. Samozrejme, aby sa toto podujatie vôbec mohlo konať, musia organizátor, ale aj všetci jeho účastníci dodržiavať všetky protipandemické nariadenia a vstup do areálu nebude možný bez negatívneho testu na COVID-19. Ten musia všetci prítomní absolvovať tesne pred vstupom do areálu. Navyše sa podujatie bude konať bez prítomnosti divákov.

RUFA-MOTOR SPORT

„Som naozaj rád, že sa posledné kolo tohtoročnej sezóny vôbec bude konať. Vyzeralo to dlhšiu dobu totiž tak, že majstrovské tituly v rally nebudú v tomto roku na Slovensku udelené, čo by vôbec nebolo dobré. Sezónu máme dobre rozbehnutú, našej súťažnej posádke patrí v priebežnom poradí vedúca priečka a radi by sme to úspešne dotiahli až do konca. Viem však, že ani táto rally nebude vôbec jednoduchá. Trate na SLOVAKIA RINGU bývajú v rámci Auto Show, ktorá sa tu každoročne koná, sú veľmi náročné a predpokladám, že v rámci „veľkej“ rally to bude minimálne päťkrát náročnejšie. Dúfam však, že všetko v pohode zvládneme a v nedeľu sa budeme tešiť zo zisku piateho slovenského absolútneho rally titulu,“ povedal pred štartom na SLOVAKIA RINGU manažér RUFA-MOTOR SPORT Teamu.

Tibor Szabosi;

OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING sa bude konať v dňoch 4. – 6.12.2020. Slovenský RUFA-MOTOR SPORT Team sa na štart postaví so súťažnou posádkou Grzegorz Grzyb – Michal Poradzisz a vozidlom Škoda Fabia R5 EVO2. Ak chce byť spomínaný slovenský tím úspešný, musí jeho posádka absolvovať viac ako 142 „ostrých“ kilometrov. Ako to dopadne, o tom vás budeme informovať opäť po podujatí.

RUFA-MOTOR SPORT

Miro Majláth  Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri