Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

34. majstrovský titul pre Mira Konôpku

Monday, 12. 09. 2022 - 14:38, Radovan Szabosi   

34. majstrovský titul pre Mira Konôpku

Automobilový pretekár Miro Konôpka zakončil víťazne sezónu ESET Majstrovstiev SR a Stredoeurópskej trofeje FIA, keď vyhral v oboch šprintových pretekoch podujatia Masaryk Racing Days na Masarykovom okruhu v Brne v Českej republike.

Konôpka ovládol triedu D5 aj celkové poradie pretekov so svojim Ligierom JS P217 Gibson. Vo vytrvalostných pretekoch v tíme ARC Bratislava spolu so synom Matejom vyhrali na Ligieri JSP3 Nissan. Na stupne víťazov sa vo svojich pretekoch Československej trofeje dostal aj Adam Konôpka na Renaulte Clio Cup. Úspech slovenského tímu ARC Bratislava podčiarkol Dávid Nemček, ktorý sa stal Majstrom SR v triede MX-5 Cup.

1-302.jpg

Pre Mira Konôpku je to už 34. titul absolútneho slovenského šampióna: „Bol to pre nás dobrý a úspešný víkend, vyhrali sme šprinty a s Maťom aj vytrvalosť. Keďže je to už tridsiaty štvrtý titul, tak si uvedomujem, že vek sa nedá zastaviť. No skvele sa mi jazdilo so synom Matejom a potešilo ma aj umiestnenie môjho najmladšieho syna Adama na stupňoch víťazov v jeho pretekoch ČST.“

Na začiatku novembra odštartuje ARC Bratislava v poslednom kole FIA Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov (FIA WEC) v Bahrajne.

logo-arc.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri