Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Veľká cena Slovenskej republiky už tento víkend!

Monday, 14. 08. 2023 - 13:02, Public relations   

Veľká cena Slovenskej republiky už tento víkend!

Prichádza historicky najvýznamnejšie a najväčšie okruhové automobilové podujatie sezóny - OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenskej republiky! Jej 14. ročník ponúkne množstvo drámy na rýchlostnej dráhe a zábavu mimo nej. Už tento víkend - 19. - 20. augusta!

Tibor Szabosi;ac7i2751-6.jpg

Stredoeurópska trofej FIA CEZ v šprintoch a vytrvalosti, národné šampionáty Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Rakúska a Poľska, Medzinárodné majstrovstvá SR v šprinte a vytrvalosti, populárny ESET Cup Series a pohárové seriály Fiat Abarth Cup, Renault Clio Cup a Mazda MX-5 Cup: to všetko sa ukáže v nabitom pretekárskom programe Veľkej ceny SR.

Tibor Szabosi;ac7i2797-7.jpg

Čo uvidíme na trati? Široký výber kategórií a typov pretekárskych áut: vozidlá GT3 (Ferrari 458 GT3, Porsche 911 GT3, Audi R8 GT3, BMW M4 GT3, Lamborghini SuperTropheo…) - každé s originálnym zvukom motora poteší v šprintoch divízie D4.

Tibor Szabosi;asr63910-5.jpg

Preteky sú krátke a štartové pole vyrovnané, takže športové zážitky si diváci užijú dosýta. Okrem kapotovaných strojov uvidíme opäť monoposty kategórie F4 (divízia D2) a tiež zaujímavé prototypy (divízia D5).

Tibor Szabosi;ac7i1523-6.jpg

Medzi jazdcami domácej a zahraničnej scény sa predstavia naše známe tváre: Miro Konôpka je veterán slovenského motoršportu a so svojím tímom ARC Bratislava stál doteraz ako jediný niekoľkokrát na štarte najslávnejších vytrvalostných pretekov 24 h Le Mans. Štefan “Štofi” Rosina ml. momentálne zbiera trofeje v európskom seriáli GT2 a mal by sa ukázať vo vozidle BMW M4 GT3.

Nepovinné štvrtkové tréningy vystrieda v piatok 18. augusta už oficiálny program: uvidíme voľné tréningy všetkých divízií a seriálov, ako aj prvé kvalifikačné jazdy a dokonca dvoje pretekov Abarth Cup. Sobotu otvorí už o ôsmej ráno zvuk formúl divízie D2. Doobedňajšie kvalifikácie vystriedajú prvé šprinty všetkých seriálov a záverečná vytrvalosť na 1,5 h s povinnou výmenou jazdcov. Rovnaký program kvalifikácií a napínavých šprintov bude aj v nedeľu 20. augusta.

Časový harmonogram

Tibor Szabosi;asr64193-8.jpg

Program na SLOVAKIA RINGU bude skutočne bohatý.

Doplnia ho, samozrejme, sprievodné akcie. Okrem leteckej show so stíhačkou L29 Delfin to bude aj vystavenie dvoch originálnych dakarských TATRA vozidiel slovenského tímu Kazarka, ktoré sa predstavili aj na tohtoročnej rally Dakar a v triede Classic obsadili krásne 3. miesto. Počas celého víkendu budú otvorené všetky časti areálu SLOVAKIA RING, ktoré obohatí ďalší program: jazdy na motokárach pre verejnosť, zoo Malkia Park, Vojenské múzeum s jazdami na obrnenom transportéri, výstava luxusntých karavanov značky Concorde, zraz tunerov AMTS, veteránov a chýbať nebude ani množstvo detských atrakcií. V areáli bude premávať bezplatná kyvadlová doprava.

Tibor Szabosi;asr64908-3.jpg

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovensjkej republiky preteky cestných automobilov na okruhu prichádza už tento víkend, 19. - 20. augusta. Návštevníkov čakajú fantastické autá, dramatické súboje, skvelý zvuk motorov a bohatý celovíkendový program.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri