Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Veľká cena SR prichádza na SLOVAKIA RING

Friday, 11. 08. 2023 - 10:55, Public relations   

Veľká cena SR prichádza na SLOVAKIA RING

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestných automobilov na okruhu (18.-20. august) prichádza znovu na autodróm SLOVAKIA RING. Historicky najvýznamnejšie okruhové automobilové podujatie u nás ponúkne aj tento rok množstvo drámy na rýchlostnej dráhe a zábavu mimo nej.

Tibor Szabosi;asr63493-5.jpg

Široký výber kategórií a typu pretekárskych áut je doménou Veľkej ceny SR. Nesmierne populárne sú napríklad vozidlá GT3 (Ferrari 458 GT3, Porsche 911 GT3, Audi R8 GT3, BMW M4 GT3, Lamborghini SuperTropheo...) - každé s originálnym zvukom motora poteší v šprintoch divízie D4. Preteky sú krátke a štartové pole vyrovnané, takže športové zážitky si diváci užijú dosýta. Okrem kapotovaných strojov uvidíme opäť monoposty kategórie F4 (divízia D2) a tiež zaujímavé prototypy (div. D5).

Tibor Szabosi;asr61879-6.jpg

Medzi jazdcami domácej a zahraničnej scény sa predstavia naše známe tváre: Miro Konôpka je veterán slovenského motoršportu a so svojím tímom ARC Bratislava stál doteraz ako jediný niekoľkokrát na štarte najslávnejších vytrvalostných pretekov 24 h Le Mans. Štefan "Štofi" Rosina ml. momentálne zbiera trofeje v európskom seriáli GT2 a mal by sa ukázať vo vozidle BMW M4 GT3.

Tibor Szabosi;asr62364-2.jpg

Celodenný program (od štvrtka do nedele) ponúkne Stredoeurópsku trofej FIA (FIA CEZ) v šprintoch aj vo vytrvalosti, ďalej národné okruhové šampionáty Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Rakúska a Poľska. Populárny ESET Cup Series má trofeje rovnako pre najlepších v šprintoch a vytrvalosti. Pohárové seriály doplnia Fiat Abarth Cup, Renault Clio Cup a Mazda MX-5 Cup.

Tibor Szabosi;asr62916-6.jpg

Nepovinné štvrtkové tréningy vystrieda v piatok 18. augusta už oficiálny program: uvidíme voľné tréningy všetkých divízií a seriálov, ako aj prvé kvalifikačné jazdy a dokonca dvoje pretekov Abarth Cup. Sobotu otvorí už o ôsmej ráno zvuk formúl divízie D2. Doobedňajšie kvalifikácie vystriedajú prvé šprinty všetkých seriálov a záverečná vytrvalosť na 1,5 h s povinnou výmenou jazdcov. Rovnaký program kvalifikácií a napínavých šprintov bude aj v nedeľu 20. augusta.

Tibor Szabosi;asr63490-7.jpg

Zatiaľ čo pretekárska dráha bude patriť neutíchajúcej akcii, areál SLOVAKIA RINGU bude plný skvelých ďalších atrakcií. Jedinečné motokárové centrum bude otvorené pre verejnosť po celý víkend. Rovnako aj nesmierne obľúbený zvierací Malkia Park (so zľavou 20% pre držiteľov víkendových lístkov na VCSR). Na opačnom konci areálu nájdete Vojenské múzeum s jazdami na obrnenom transportéri (rovnako platí zľava ako pri Malkii). OMV prichystalo kids zónu s rôznymi detskými atrakciami. "Tuneri" z AMTS a fanúšikovia veteránov tu dostanú rovnako priestor. Program tiež obohatí letecká šou so stíhačkou L29 Delfín počas oboch dní víkendu, ako aj dve originálne dakarské TATRY slovenského Kazarka tímu, ktoré štartovali aj na tohtoročnej rally Dakar a v triede Classic obsadili krásne 3. miesto.

Tibor Szabosi;ac7i2800-2.jpg

V poradí už štrnásta OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestných automobilov na okruhu SLOVAKIA RING prichádza 18. až 20. augusta. Lístky sú v predpredaji na https://slovakiaring.sk/sk/omv-maxxmotion-velka-cena-slovenskej-republiky-2023, ako aj počas podujatia v hlavnej pokladni okruhu.

Tibor Szabosi;asr64193-8.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri