Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

V Poprade už prijímajú príhlášky na Rallye Tatry

Sunday, 07. 04. 2019 - 12:19, Public relations   

V Poprade už prijímajú príhlášky na Rallye Tatry

Presne mesiac zostáva do štartu najstaršej automobilovej súťaže na Slovensku. Štyridsiaty šiesty ročník Rallye Tatry sa uskutoční v termíne od 3. do 5. mája 2019 s tradičným centrom v Poprade. Koncom marca bol na webovej stránke www.sams-asn.sk spustený systém elektronického prihlasovania pre súťažiacich a usporiadatelia z AOS klub Poprad už evidujú prvé prihlásené posádky.

Tibor Szabosi;c30i3272-14.jpg

Premiérovo je Rallye Tatry zaradená pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie FIA do seriálu Zóny Strednej Európy historických automobilov v rally 2019 (CEZ HA). Takisto pôjde o druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) a Majstrovstvá Slovenska historických automobilov (MSR-RHA). Okrem už spomínaných zaradení je bližiaci sa ročník súčasťou týchto seriálov: Slovenský rally pohár (SRP), Rally Legend (RL), Rallyškola (RŠ) a po Valašskej rally na podtatranských cestách vyvrcholí Tatransko-Valašský pohár (TVP). Premiérovo sa uskutoční aj Rallye Tatry Legend (RTL-RHP), ide o jazdu pravidelnosti historických automobilov. Práve do tejto klasifikácie prišla v závere marca prvá prihláška od posádky v zložení Kristián Jacko-Ján Krišanda na vozidle Volkswagen Golf GTI 16V. Do slovenského šampionátu sa ako prvá prihlásila posádka popradského tímu STING Motorsport Richard Čech-Róbert Čech na aute Ford FIesta R5. Syn a otec Čechovci budú bojovať o body v triede 2. S predstihom dorazila aj prihláška ambasádorov tatranskej rally, špičkovej českej dvojice Ondřej Bisaha-Petr Těšinský s vozidlom Ford Fiesta R5 slovenského tímu KM Polčin Rally. Tridsaťšesť ročný Bisaha v tejto sezóne obsahuje titul v prestížnom seriáli Central Rally Trophy  (ERT) a vlastní národnú prioritu ASN.

Tibor Szabosi;c30i1586-19.jpg

Do triedy 3 sa už prihlásila česká dvojica tímu Rentor Racing v zložení Marek Vlček-Tomáš Plachý (Mitsubishi Lancer EVO IX) a tiež domáce popradské duo Tibor Kovacs-Peter Dovalovský na šiestej evolúcii Lanceru z tímu STING Motorsport. Pod Tatrami začne aj Slovenský rally pohár. Prvou prihlásenou posádkou sú Popradčania, bratia Jozef a Michal Vallušovci s vozidlom Renault Clio RS Ragnotti. Pripomíname, že uzávierka prihlášok pre aktuálny ročník Rallye Tatry je stanovená na Veľkonočnú nedeľu 21. apríla úderom polnoci, pričom s redukovaným vkladom už vo štvrtok 18. apríla. Dodajme, že Rallye Tatry 2019 prebehne v novom modeli sobota-nedeľa. Trať meria celkom 448 km a obsahuje 12 rýchlostných skúšok na piatich úsekoch v celkovej dĺžke 139 kilometrov.

Tibor Szabosi;c30i3131-12.jpg

Dôležitá informácia pre novinárov, fotografov a kameramanov. Na webovej stránke podujatia www.rallyetatry.sk v sekcii PRESS nájdete akreditačný formulár, ktorý po vyplnení odošlite na emailovú adresu info@rallyetatry.sk. Obratom vám pošleme potvrdenie o prijatí resp. zamietnutí akreditácie na podujatie. Tlačové stredisko sa bude nachádzať v priestoroch NTC Poprad (futbalový štadión). 

Ďalší spravodajský servis v rámci 46. ročníka Rallye Tatry 2019 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Postupne budú uverejnené na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile tatranskej rally.   

Roman ORDELT
tlačový tajomník46.
Rallye Tatry 2019Diskusia k článku