Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Tretie miesto v skupine a štvrté absolútne pre Jantar Team z Rechbergu

Monday, 01. 05. 2023 - 16:47, Miroslav Majláth   

Tretie miesto v skupine a štvrté absolútne pre Jantar Team z Rechbergu

Seriál European Hill Climb Championship 2023 pokračoval druhým kolom v rakúskom Rechbergu aj za účasti Jantar Teamu a jeho belgického jazdca Corentina Starcka.

 

Tibor Szabosi

Podujatie Rechbergrennen Corentin Starck ešte nikdy neabsolvoval. Jedným z dôvodov je aj fakt, že práve toto rakúske podujatie v tomto roku odštartovalo po dlhej trojročnej pauze.

Tibor Szabosi

„Trať som doteraz poznal iba z onboardov, ktoré som poctivo sledoval. Naživo, za volantom auta som si ju prvýkrát prešiel po príjazde na miesto a musím povedať, že trať je krásna. Navyše aj organizátor všetko pripravil perfektne a počas víkendu sa v okolí trate zišlo, aj napriek pomerne chladnému počasiu, neskutočne veľa fanúšikov. Veľmi mi pomohol aj šéf Jantar Teamu, Ján Miloň, ktorý tu v minulosti štartoval veľakrát a tak mi dal niekoľko rád, ako sa s prejazdom tunajšej trate vysporiadať, za čo mu patrí moja veľká vďaka,“ povedal úvodom Corentin Starck.

Tibor Szabosi

Čo sa týka samotných pretekov, tie sa konali presne podľa predpisov seriálu FIA, čiže v sobotu boli v pláne tri tréningové jazdy a v nedeľu dve súťažné, ktoré určili konečné poradie. Tu treba pochváliť organizátorský tím, ktorý všetko zvládol perfektne. Na trati sa divákom predstavilo takmer tristo štartujúcich jazdcov, ku tomu keď pripočítame aj viacero prerušení z dôvodu nehôd, či technických porúch, organizátor všetko zvládol bez väčších problémov.

Tibor Szabosi

Čo sa týka samotného výsledku, Corentinovi Starckovi, jazdcovi slovensko-českého Jantar Teamu, patrilo v cieli štvrté miesto absolútneho poradia, ako aj tretie v skupine CN/E2 – SC a štvrté v kategórii 2.

Tibor Szabosi

„Som spokojný. Corentin zvládol ďalšie preteky seriálu FIA EHC 2023 presne tak, ako som si predstavoval. Keďže Corentin tu štartoval prvýkrát, snažil som sa mu v piatok dať niekoľko rád ohľadom trate, upozornil som ho na niektoré z jej záľudností a zdá sa, že moje rady počúval pozorne. Vďaka za tieto preteky patrí nielen jazdcovi a jeho mechanikom, ale aj partnerom Jantar Teamu. Verím, že ich dosiahnuté výsledky potešia,“ doplnil šéf Jantar Teamu, Ján Miloň.

Jantar Team

Seriál FIA EHC 2023 pokračuje v rýchlom slede už počas nadchádzajúceho víkendu v španielskej Subida al Fito. Tu však Corentin Starck a Jantar Team štartovať nebudú a stretneme sa s nimi zase o tri týždne na obľúbenom podujatí Jána Miloňa, v portugalskej Rampa da Falperra.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri