Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Strong Racing Team s výborným výsledkom z FIA EHC Rechbergrennen 2023

Monday, 01. 05. 2023 - 19:49, Miroslav Majláth   

Strong Racing Team s výborným výsledkom z FIA EHC Rechbergrennen 2023

Druhé kolo seriálu Fia European Hill Climb Championship 2023 sa stalo zároveň aj druhým kolom slovenských kopcových majstrovstiev. Pre Bohumíra Čambálika tieto preteky dopadli viac ako dobre.

 

Tibor Szabosi;asr69349-6.jpg

Podujatie Rechbergrennen v susednom Rakúsku odštartovali po dlhej trojročnej pauze. Tá bola zapríčinená z časti aj celosvetovou pandémiou, dnes však už všetko funguje ako má a tak sa v rakúskom Rechbergu opäť stretla európska kopcová špička.

Tibor Szabosi;asr67297-7.jpg

„Som rád, že Rechbergrennen už zase odštartoval. Tunajšiu trať a atmosféru pretekov mám rád. V tomto roku sa neskutočnému množstvu divákov predstavilo takmer tristo jazdcov z množstva krajín a v rôznych seriáloch Ja som bojoval nielen v rámci slovenského šampionátu, ale aj v rámci Európy. Tunajšiu trať z minulosti dobre poznám, trochu rozdiel bol, že som prvýkrát štartoval na inej značke pneumatík. Čo ma však veľmi mrzí, je nízka účasť slovenských jazdcov na tomto podujatí. Neviem prečo to tak je, ale zišlo sa nás v Rechbergu naozaj veľmi málo, konkrétne iba šesť, čo je dosť smutné. Konečne sme mali možnosť porovnať svoje sily s medzinárodnou konkurenciou a oni túto možnosť nevyužili,“ povedal úvodom Bohumír Čambálik.

Tibor Szabosi;asr67293-7.jpg

Keď už „Čambo“ spomenul pneumatiky, počas celej svojej pretekárskej kariéry používal jednu jedinú značku pneumatík. Teraz, z dôvodu nemožnosti dodávky požadovaných pneumatík, bol nútený prejsť na inú značku.

Strong Racing Team

„Od kedy pretekám používam pneumatiky Michelin, ale tento rok sa nedali zohnať, tak sme museli zmeniť značku, čím som moc nebol veľmi nadšený. Nikdy som na inej značke nejazdil, Michelin mi proste vyhovoval. Tak sme boli teraz nútení obzrieť po inej alternatíve a bola to značka YOKOHAMA. Netušil som čo ma čaká, ako sa bude pneumatika správať a či mi bude vyhovovať, ale hneď po prvej jazde som bol nadšený ako funguje,“ vysvetlil Čambo zmenu pneumatík.

Tibor Szabosi;asr60314-5.jpg

No, ale poďme sa pozrieť na výsledok. Ten bol výborný, keď Čambovi v cieli pretekov patrilo piate miesto v rámci skupiny 5 v Európe. V prípade medzinárodných slovenských majstrovstiev dojazdil Bohuš v skupine 5 na druhom mieste a z celkového počtu takmer tridsiatich jazdcov v skupine 5 mu patrilo deviate miesto.

Tibor Szabosi;asf78098-1.jpg

„S výsledkami som maximálne spokojný. Ako som už hovoril, bol som veľmi prekvapený z fungovania pneumatík, ktoré rovnako prispeli k dosiahnutým výsledkom. Samozrejme moja vďaka patrí všetkým partnerom Strong Racing Teamu, ako aj všetkým za pomoc. No a zvláštne poďakovanie samozrejme patrí mojej rodine. Sezóna je rozbehnutá a my ideme ďalej,“ uzavrel Bohumír Čambálik.

Tibor Szabosi;asr60315-4.jpg

Ako už Čambo naznačil, slovenská kopcová sezóna pokračuje ďalšími pretekmi. Tie však náš jazdec z rodinných dôvodov vynecháva a tak ho uvidíme opäť v akcii zase o mesiac v rámci podujatia Ecce Homo Šternberk, kde bude bojovať nielen o slovenské, ale aj európske body.

Miro Majláth

Strong Racing TeamDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri