Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Tento rok oslávime jubilejný 10. ročník Moris Cup Jahodná

Friday, 09. 03. 2018 - 11:28, Public relations   

Tento rok oslávime jubilejný 10. ročník Moris Cup Jahodná

Aj keď aktuálne počasie to zatiaľ nenaznačuje, tak Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu už o pár týždňov otvoria svoj nový ročník 2018. Tretím podujatím, ale zároveň prvým na Slovensku, bude obľúbený Moris Cup Jahodná.

Auto klub Košice a Moris Slovakia s.r.o. oslávia v dňoch 18. - 20. mája 2018 okrúhle jubileum - 10 rokov spolupráce pri príprave a realizácii pretekov do vrchu Moris Cup Jahodná. Spoločnými silami vytvorili preteky, ktoré si získali veľký záujem jazdcov, fanúšikov i médií. Trať dlhá 4 750 metrov medzi Alpinkou a Rekreačným strediskom Jahodná prilákala za predošlých deväť ročníkov jazdcov naozaj z rôznych kútov Európy, ktorí sem prišli zbierať body do viacerých šampionátov vypísaných medzinárodnou automobilovou federáciou FIA, ale i národných. Tohoročné preteky budú zaradené do FIA International Hill Climb Cup (IHCC), FIA Historic Hill Climb Championship (HHCC), Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu a Majstrovstiev Slovenska historických automobilov v pretekoch do vrchu, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje v pretekoch pravidelnosti historických automobilov do vrchu.

logo-mcj2018-web.jpg

Servisné parkovisko v areáli Rekreačného strediska Jahodná sa začne súťažnými vozidlami plniť už od štvrtka 17. mája, pričom program pre jazdcov odštartuje v piatok od 11. hodiny administratívnym a technickým preberaním. Na sobotu sú od 8:30 hod. pripravené dve tréningové jazdy a od 13:30 hod. dve súťažné jazdy. V nedeľu ráno o 8:30 hod. je na pláne jeden oficiálny tréning a po ňom od 11:30 hod. dve súťažné jazdy. Pre jazdcov prestížnych pretekov FIA IHCC a FIA HHCC je súťažným dňom nedeľa.

mcj2018-web-banner.jpg

Zvláštne ustanovenia a ďalšie dôležité dokumenty sú zverejnené na oficiálnej stránke organizátora pav.rallye.sk. Prihlasovanie bude spustené dňa 9. apríla na webstránke sams-asn.sk/prihlaska a ukončené 9. mája 2018.

Tibor Szabosi;c30i4293-3.jpg

Zdenka Frývaldská, Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2018Diskusia k článku