Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Slamčíkov vydarený záver sezóny

Monday, 13. 11. 2023 - 19:18, Public relations   

Slamčíkov vydarený záver sezóny

V Revúcej sa rodí ďalšia športová nádej. Miroslav Slamčík premenil ostatné tri štarty sezóny na dve druhé a jedno prvé miesto.

Na slovenskej rely scéne sa postupne začína obmieňať štartové pole a o slovo sa už hlási nová nádejná generácia. Nepochybne k nej budeme môcť zaradiť aj ambiciózneho Revúčana Miroslava Slamčíka. Ten iba vlani absolvoval niekoľko príležitostných štartov v RRP a v končiacej sa sezóne 2023 odjazdil svoj premiérový ročník Slovenského Rally Pohára (SRP).

T. Szabosi;asr61411-5.jpg

Zo štyroch štartov doviezol tri pódiá a jedno víťazstvo! „Vlastne sme to ani neplánovali. Ono to nejako takto vyšlo,“ vraví skromne mladý Revúčan, ktorý štartuje s Hondou Civic FN2 v Triede RP3. „Sezónu sme odštartovali až na tretích pretekoch v Poprade, no nevykročili sme šťastnou nohou. Zvažoval som preto, kde by sme si mohli ešte zajazdiť. Nevylučoval som ani nejaký štart za riekou Morava. Nakoniec sme nastúpili v Dobšinej, ktorá je prakticky domácou súťažou.“

T. Szabosi;asr66969-6.jpg

Dobšiná sa jazdila ako pred-predposledný podnik sezóny SRP a pretože Slamčík mal na konte iba jediný chudobný bodový zápis z Tatier, tak na Gemeri nastupoval bez výraznejších ambícii. „Cieľom bolo získať nejaké skúsenosti a odjazdiť súťažné kilometre,“ pokračuje Miro, ktorý nečakal, že v cieli budú oslavovať nielen druhé miesto v triede, ale aj absolútnom poradí SRP. (poznámka: za víťazom zaostali len 1,6 sekundy!) „Príjemne nás to prekvapilo a povzbudilo.

M. Bobko;asf-9144-5.jpg

Krátko na to sa išla súťaž v Košiciach a tak sme sa rozhodli nastúpiť aj tam. Košice som si vyskúšal už vlani a celkom sa mi darilo. Povedali sme si, že to môžu byť ďalšie cenné kilometre.“ Lenže aj tieto „ďalšie cenné kilometre“ dokázal Miro Slamčík s Dušanom Kekeňákom pretaviť znova na druhé miesto v triede aj celkovo, a zrazu bol dôvod štartovať tiež na poslednej súťaži sezóny SRP, ktorá sa jazdila začiatkom novembra na Liptove.

T. Szabosi;asf-8528-2.jpg

„Pred Liptovom to bolo poriadne hektické. Dušana na sedadle spolujazdca vystriedal Tadeáš Pivovarníček a aj samotná príprava auta a tímu mi zobrala svoju energiu. Rozhodne som sa však na súťaž tešil a považoval ju za ďalšiu výzvu,“ priznáva nádejný pretekár z Revúcej. Ružomberčania pripravili pre súťažné posádky tradičný úsek v Liptovských Sliačoch, ktorý je známy svojou náročnosťou, a doplnili ho rýchlou, ale zradnou vložkou medzi obcami Lúčky a Osádka. „Nedá sa nepochváliť, pretože úseky boli naozaj vydarené a súťaž veľmi pekne zorganizovaná. Myslím si, že sa nenájde posádka, ktorá by to nepochválila,“ pokračuje ďalej Miroslav. „Na rozdiel od väčšiny sme zvolili suché obutie. Mal som rešpekt, ale ukázalo sa, že to vôbec nebola zlá voľba. Vedeli sme, že na Liptove sa odohráva súboj o majstrovský titul a preto sme išli svojim tempom. Až po prvej sekcii som sa prvýkrát pozrel na výsledky a bol som prekvapený, že sme boli na čele priebežného poradia SRP. O to viac nás to potešilo.“

T. Szabosi;jm1a0476.jpg

Do konca súťaže však stále ostávali tri merané úseky, kde sa ešte mohlo udiať čokoľvek. „Do druhej sekcie sme nastavenie nemenili a povedali sme si, že skúsime vedenie udržať. Sústredili sme sa na vlastné tempo a neriskovali sme. Náš náskok po predposlednej rýchlostnej skúške na Lúčkach, kde sme zajazdili najrýchlejší čas, narástol na približne deväť sekúnd. Na Sliačoch som si veril, keďže kedysi som jazdil autokros. Bolo jasné, že na krátkom záverečnom úseku nebude pre súperov ľahké túto stratu vymazať.

T. Szabosi;jm1a1774.jpg

Pozíciu sme ukontrolovali a v cieli sme mali veľkú radosť s nášho prvého víťazstva,“ neskrýva ešte stále doznievajúcu radosť pilot víťaznej posádky 11. ročníka Rally Liptov v absolútnom hodnotení SRP, ktorá okrem jedného úseku odjazdila na čele celú súťaž a zapísala si aj dva najrýchlejšie časy na RS1 a RS6. „Je to záver sezóny aký som nečakal. Dve druhé miesta a následne víťazstvo je niečo o čom som v prvej sezóne v SRP ani nesníval.

T. Szabosi;asf71407-3.jpg

Som veľmi vďačný všetkým, ktorí mi pomáhali s prípravou auta, podporovali ma morálne aj svojimi skúsenosťami. Veľmi si to vážim. Ďakujem všetkým chlapcom z tímu, mojim trom spolujazdcom, s ktorými som v tejto sezóne štartoval, mojej priateľke a mojej rodine. Znie to ako klišé, ale bez podpory týchto vzácnych ľudí by som to sám nedal. Už teraz sa teším na ďalšiu sezónu.“

T. Szabosi;jm1a4542.jpg

Napriek tomu, že Miroslav Slamčík vynechal väčšiu časť podnikov zaradených do sezóny SRP 2023, tak v konečnom poradí sa v najsilnejšej Triede RP3 vyšplhal na konečné štvrté miesto, a v absolútnom poradí je tesne na šiestom mieste. Pre Revúcu je to príjemné povzbudenie a športová nádej do ďalších sezón.

T. Szabosi;jm1a5732.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri