Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Rosina úspešne dokončil 24h v Barcelone

Wednesday, 08. 09. 2021 - 14:43, Public relations   

Rosina úspešne dokončil 24h v Barcelone

Víkend na katalánskom okruhu v Barcelone tímu True Racing by Reiter Engineering nevyšiel presne podľa predstáv, no druhé a štvrté miesto v triede GTX sa tiež počíta.

Seriál vytrvalostných pretekov pokračoval hneď z kraja septembra na slávnom okruhu vedľa ešte slávnejšej Barcelony. Miestny autodróm už rovných tridsať rokov patrí medzi svetovú elitu okruhov. Veď okrem grand prix je tiež jedným z hlavných testovacích okruhov monopostov formuly jeden! „Je to veľmi zaujímavá trať. Svojimi rýchlymi zákrutami a technickými pasážami je všestranná a náročná na aerodynamiku. Často tu fúka bočný vietor, čo robí nastavenie auta ešte náročnejším,“ vysvetľuje Štofi Rosina, ktorého v Barcelone nasadil materský tím KTM do 24-hodinovky, ako jedného zo svojich továrenských pilotov.

24h-01.jpg

Štartovalo sa v sobotu (4. septembra) na pravé poludnie a tím True Racing by Reiter Engineering postavil do pretekov dve vozidlá KTM X-Bow GT2 v kategórii GTX. „Štart vo vytrvalostných 24-hodinových pretekoch je vždy niečo mimoriadne a tak som sa na preteky skutočne tešil,“ vraví Štofi. „Už viac ako dva roky vyvíjame nové vozidlo kategórie GT2 a štart v takýchto pretekoch je vynikajúcou previerkou techniky.“ Najúspešnejšieho okruhového Slováka posadili do kokpitu k Sehdi Sarminimu, Petrovi Koxovi, Klausovi Angehoferovi a Hubertovi Trunkenpolzovi. V druhom vozidle sa striedala posádka Miguel Oliveira, Ferdinand Stuck, Reinhard Kofler a Peter Kox.

24h-05.jpg

Po posledných úspechoch v európskej sérii GT2 sa však teraz na posádky lepila smola. Technické problémy vytrápili zvlášť Rosinovu posádku. „V depe sme opravami strávili približne tri hodiny a stratili množstvo kôl. Ale aj také bývajú automobilové preteky,“ konštatuje Štofi Rosina. „Niekedy je to deprimujúce, ale na druhej strane odhalené problémy nám pomôžu v budúcnosti. KTM X-Bow GT2 je vynikajúce a perspektívne vozidlo, ktoré je však stále vo fáze vývoja. Aj výsledky z Barcelony nás teraz posúvajú ďalej.“

24h-07.jpg

Veľká časová strata znamenala pre Rosinovu posádku nakoniec štvrté miesto v triede GTX a dvadsiate v absolútnom poradí. „Dôležité bolo, že sme nakoniec došli do cieľa. A to sa počíta,“ pripomína Štofi Rosina. Druhá posádka na čele s motocyklovou hviezdou Oliveirom dokončila preteky na druhom mieste v triede GTX a celkovo obsadila desiate miesto. Rosina bude najbližší štartovať začiatkom októbra v Le Castelled, kde vyvrcholí sezóna GT2 European Series.

Tibor Szabosi;ac7i0257-3.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri