Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Rosina opäť vyhral Veľkú cenu Slovenska

Monday, 24. 08. 2020 - 16:11, Public relations   

Rosina opäť vyhral Veľkú cenu Slovenska

Dva štarty na Mercedese a jeden s BMW si na Veľkej cene Slovenska 2020, pred domácim publikom, užil Štofi Rosina.

Najlepší slovenský okruhový pretekár Štofi Rosina sa na pretekárskych tratiach už neobjavuje tak často, ako kedysi, no stále si súťažnú jazdu dokáže poriadne vychutnať a odmeniť sa divákom pekným výkonom. Ani jedenásty ročník tradičnej Veľkej ceny Slovenska na Slovakia Ringu preto nebol výnimkou.

Tibor Szabosi;asf77676.jpg

„K týmto pretekom mám mimoriadny vzťah. Sú to domáce preteky pred domácim publikom, a to je pre každého pretekára trochu špeciálne,“ priznáva Štofi Rosina. „Jazdím sem už jedenásť rokov a mám to tu rád. V princípe som nadšený z toho, že sa mi tu darí a jazda s dobrým autom to ešte dokáže umocniť.“ Rosina sa tento rok postavil na štart dvoch šprintov vo farbách tímu Autocentrum Bratislava, s vozidlom Mercedes AMG GT3, a vytrvalostné preteky si strihol spolu s Gregorom Zsigom na vozidle BMW M6 GT3, za tím Trevor Racing. „Sú to výborné tímy a mám s nimi veľmi dobré vzťahy,“ konštatuje úprimne Štofi.

Tibor Szabosi;ac7i0257-1.jpg

Podľa harmonogramu sa prvý zo šprintov jazdil v sobotu na poludnie a žlté farby tímu automobilového nadšenca a bývalého pretekára Ruda Machánka hájil Rosina nadmieru úspešne. „Štartoval som z tretieho miesta, no využil som potenciál svojho auta a hneď v úvode som sa dostal pred obidve placky (pozn.: Ligier JSP2 Mira Konôpku a Normu M30 Petra Lisu),“ opisuje vydarený štart Púchovčan, ktorý však ešte v úvodnom kole musel rešpektovať výkonnostný rozdiel medzi Ligierom divízie D5 a jeho Mercedesom divízie D4. V absolútnom poradí tak Rosina dokončil preteky na druhom mieste, no najlepšie zo všetkých „plechových áut“.

Tibor Szabosi;asf75369.jpg

Prakticky rovnaký scenár pretekov sa zopakoval aj v druhom šprinte, ktorý sa jazdil v nedeľu popoludní. Rosina tentoraz štartoval z druhého miesta a znova Konôpku predbehol po štarte. „Bolo len otázkou času, kedy sa Miro vráti do čela a preto nemalo zmysel riskovať kolíziu nerozumným súbojom,“ okomentoval Štofi rozdelenie pozícií, ktoré znamenalo znova druhé miesto v absolútnom poradí a víťazstvo v divízii. „Pekne sme si zajazdili a verím, že sme potešili aj divákov, ktorých tu, na moje prekvapenie, prišlo naozaj dosť,“ reagoval Štofi na opatrenia súvisiace s prevenciou proti koronavírusu, ktoré neobišli ani Veľkú cenu Slovenska. „Klobúk dolu pred usporiadateľmi, ktorí situáciu elegantne zvládli a postarali sa o to, aby sa neprerušila úspešná tradícia VC Slovenska.“

Tibor Szabosi;asf77866.jpg

Jedným z vrcholov víkendu boli aj vytrvalostné preteky, ktoré sa jazdili v sobotu popoludní. Rosina sa v kokpite BMW M6 GT3 striedal s Gregorom Zsigom a spoločne doviezli tímu Trevor Racing pekné piate miesto v absolútnom poradí, respektíve druhé miesto v divízii D4 GT3.

Tibor Szabosi;ac7i1642.jpg

Ľuboš Kašický

Tímová fotogaléria z FIA CEZ D4 GT Sprint Race VCSR Slovakia Ring

Tímová fotogaléria z FIA CEZ D4 GT Endurance VCSR Slovakia Ring

Tibor Szabosi;ac7i0452-1.jpg

Tibor Szabosi;asf76476.jpg

Tibor Szabosi;asfr3833-1.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri