Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

OMV MaxxMotion Veľká cena SR otvorila sezónu na SLOVAKIA RINGU

Sunday, 23. 08. 2020 - 20:50, Public relations   

OMV MaxxMotion Veľká cena SR otvorila sezónu na SLOVAKIA RINGU

Koronakrízou poznačená sezóna motoristických podujatí sa začala na SLOVAKIA RINGU tradičnou augustovou Veľkou cenou SR. Hlavné preteky v rámci Stredoeurópskej trofeje FIA vyhral Miro Konôpka z tímu ARC Bratislava, medzi GT3 sa na najvyšší stupienok vrátil Štefan Rosina vo farbách tímu AutoCentrum Bratislava.

4-91.jpg

V sobotu v šprinte na 25 minút odštartoval najlepšie Štefan Rosina na Mercedese AMG GT3, no už v prvom kole sa na 1. miesto vrátil prototyp LMP2 Ligier JS P217 Gibson s Mirom Konôpkom za volantom. Ten ovládol Divíziu 5 pred prototypom Norma LMP3 českého tímu JV Racing Sport.

3-115.jpg

V Divízii 4 získal prvenstvo Štefan Rosina pred Davidom Vršeckým z Buggyra Zero Millage Racing teamu.
Vo vytrvalostných pretekoch na 1 hodinu vyhral tím ARC Bratislava s posádkou Miro Konôpka . Matej Konôpka, v GT si dominantné víťazstvo vybojoval český tím Buggyra so silnou dvojicou David Vršecký - Tomáš Enge.

2-161.jpg

V nedeľu sa mená víťazov nemenili: v celkovom poradí prišiel prvý do cieľa Miro Konôpka na Ligieri a v GT kategórii oslávil víťazstvo pálením zadných pneumatík Machánkovho Mercedesu AMG navrátilec na pretekárske trate Štofi Rosina.

7-23.jpg

TCR Eastern Europe ovládol v oboch jazdách Srb Dušan Borkovič na Hyundai i30 N TCR, ktorý nenašiel na 5922 metrov dlhej trati pri Orechovej Potôni konkurenciu.

5-59.jpg

Vo formulovej Divízii 2 zajazdil najrýchlejšie časy víkendu Paolo Brajnik na Dallare F317, v dramatickom Inter Cars MX-5 Cupe si víťazstvá podelili Dávid Nemček a Jan Filip.

6-35.jpg

Ďalším veľkým podujatím na okruhu SLOVAKIA RING bude Svetový pohár cestovných automobilov FIA WTCR 10. a 11.októbra 2020.

1-192.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri