Home  »  Rally  »  IRC

Rallye Sanremo: Shakedown jasne pre Mikkelsena

Friday, 23. 09. 2011 - 09:56, Katarína Ďurecová

Na deviatom podujatí tohtoročnej sezóny IRC - legendárnej Rallye Sanremo, majú už jazdci za sebou shakedown, ktorého trať merala 2,7 kilometra a veľmi nekorešponduje s rýchlostnými skúškami, ktoré na jazdcov čakajú počas samotnej rally. S prehľadom najrýchlejšie si s ňou poradil Andreas Mikkelsen, ktorý tak potvrdzuje, že má v závere sezóny vynikajúcu formu.

Najrýchlejší Andreas Mikkelsen nadelil druhému Bryanovi Bouffierovi na pomerne krátkej trati až takmer dve sekundy, tretí najrýchlejší čas si na svoje konto pripísal Bruno Magalhaes. Štvrtý skončil Guy Wilks, piaty bol domáci pretekár Umberto Scandola. Šieste miesto na shakedowne obsadil Freddy Loix, až siedmy najrýchlejší čas zajazdil líder celkového poradia IRC Jan Kopecký. Až ôsmy najrýchlejší bol Thierry Neuville, deviaty skončil Pierre Campana a top 10 najrýchlejších časov na shakedowne uzatvára Toni Gardemeister, ktorého trápi silná chrípka.