Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Rally pod Tatrami v skrátenej podobe a na päťkorunáčke

Monday, 22. 05. 2023 - 08:37, T. Szabosi   

Rally pod Tatrami v skrátenej podobe a na päťkorunáčke

Jubilejný 50. ročník PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 už hlasno klope na dvere. Jeden z vrcholov rally sezóny sa uskutoční posledný májový víkend v termíne 25. - 27. mája s centrom v Poprade. Zelenú na semafore dostali na Slovensku jednodenné súťaže, čo znamená aj podstatnú zmenu harmonogramu a skladby trate pri jubilejnom ročníku tatranskej rally.

rallye-tatry-2023-informacie-web-1.jpg

Rad podnetov vzišiel minulú jeseň z konštruktívneho stretnutia súťažných posádok a členov Rally komisie SAMŠ v Dobšinej. V novej sezóne sú preferované menej nákladné jednoetapové súťaže, kde dôraz je kladený na úsporu finančných prostriedkov nielen pre usporiadateľov, ale predovšetkým pre súťažné posádky. „V Dobšinej sme pri konštruktívnej debate počúvali tímy a posádky, preto súťaž organizujeme v novom režime jednoetapových pretekov. A podľa vysokého počtu prihlásených posádok, padli tieto zmeny na úrodnú pôdu. Máme takmer stovku prihlásených slovenských posádok, čo je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi neskutočný počet,“ povedal Ing. Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry.

Tibor Szabosi;asr67596-1.jpg

Päťdesiaty ročník prebehne netradične doslova na päťkorunáčke, najvzdialenejšie miesto je vzdialené od servisnej zóny do tridsiatich kilometrov. Pôjde sa celkom 80 ostrých kilometrov rýchlostných skúšok na piatich úsekoch, čo značí koeficient 5. Dva úseky nájdeme v itinerári súťaže aj v protismere, z toho jeden iba čiastočne. Opäť nebude chýbať atraktívna mestská okruhová skúška v Poprade. Pôjde sa počas piatkového večera, pričom prvý prejazd sa uskutoční za denného svetla. Celková trať jubilejného ročníka meria 245,85 km a obsahuje 10 rýchlostných skúšok na piatich úsekoch v celkovej dĺžke 80,80 ostrých kilometrov.

rallye-tatry-2023-informacie-web-13.jpg

V piatok 26. mája je na programe dopoludnia testovacia rýchlostná skúška tzv. shakedown na známom úseku Šuňava v dĺžke 2,4 km v čase od 8 do 11 hodiny.

Tibor Szabosi;asr68395-3.jpg

Diváckym zlatým klincom bude opäť okruhová rýchlostná skúška Poprad, ktorá pre hlavné pole slovenských šampionátov štartuje o 18:30 a 22:30 hodín. Mestský okruh odštartuje pred svetelnou križovatkou na ceste I/18 pri supermarkete OBI v smere na Žilinu. Trať okruhovej rýchlostnej skúšky vedie cestami mimoúrovňovej križovatky a priľahlých ulíc. Na posádky čaká okruhová skúška a súťažné vozidlá absolvujú celkom tri prejazdy okruhom. Odporúčané divácke miesta sú na parkoviskách pri obchodných centrách NAY, ASKO, TESCO a OBI. Príjazdová cesta k diváckym miestam vedie po miestnych komunikáciách, cez mestskú časť Poprad-Veľká a okolo letiska, smerom k čerpacím staniciam Slovnaft, Orlen a odtiaľ k jednotlivým parkoviskám pri obchodných centrách.

rallye-tatry-2023-informacie-web-14.jpg

Jednoetapový pretek pokračuje v sobotu 27. mája, kedy sú v dopoludňajšej sekcii na programe úseky Poprad a Vikartovce, pričom druhý menovaný úsek s 14,65 km je najdlhšou rýchlostnou skúškou v itinerári súťaže. Popoludní vyvrcholí rally dvoma prejazdmi úsekmi Liptovská Teplička a Spišskej Bystrej. V reáli sa jedná o dopoludňajšie úseky, ktoré sa pôjdu v protismere. V prípade Tepličky sa jedná o skrátený úsek Vikartovce v dĺžke 5,35 km.

Tibor Szabosi;ac7i7225-4.jpg

Účastníci Slovenského Rally Pohára (SRP) absolvujú kratšiu trať. Diváci ich uvidia pri každej okruhovej mestskej erzete so začiatkami o 20:43 a 22:00. Poháristi neabsolvujú v sobotu dopoludňajšiu sekciu a objavia sa až pri dvoch prejazdoch meraným úsekom Liptovská Teplička a raz pôjdu Spišské Bystré. Celkom meria trať pre účastníkov SRP 144,90 km na 5 rýchlostných skúškach v troch úsekoch o celkovej dĺžke 35,95 km.

rallye-tatry-2023-informacie-web-15.jpg

Štartové pole Regionálneho Rally Pohára (RRP) / Motorsport Rally Cupu (MRC) pôjde 4 rýchlostné skúšky na 3 úsekoch v celkovej dĺžke 25,90 km. Súťažiaci v MRC vynechajú v piatok večer druhý prejazd RS Poprad okruh a počas sobotného popoludnia ich čaká rovnaký program ako SRP, čiže dvakrát prejazd RS Liptovská Teplička a raz pôjdu Spišské Bystré.

Tibor Szabosi;asr68652-6.jpg

Na webovej stránke www.rallyetatry.sk nájdete mapy všetkých rýchlostných skúšok s podrobným popisom a umiestnením diváckych miest. V rámci vykonávacích ustanovení bol vydaný aj upravený časový harmonogram pre všetky tri štartové polia.

rallye-tatry-2023-informacie-web-16.jpg

Ďalší spravodajský servis v rámci 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023

rallye-tatry-2023-informacie-web-5.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri