Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Na jubilejný ročník Rally Tatry sa prihlásila rovná stovka posádok!

Monday, 22. 05. 2023 - 09:50, T. Szabosi   

Na jubilejný ročník Rally Tatry sa prihlásila rovná stovka posádok!

Maximálny počet prijatých posádok hlásia organizátori z AOS klub Poprad na jubilejný 50. ročník PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023, ktorý sa uskutoční posledný májový víkend (25. - 27. mája) s centrom v Poprade. Rovná stovka posádok zo Slovenska a Česka figuruje v zozname prihlásených posádok. K najväčším favoritom rally pod Tatrami sa radí dvojica jazdcov Jaroslav Melichárek na vozidle Ford Fiesta RS WRC a Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta Rally2).

rallye-tatry-2023-informacie-web-5.jpg

„Máme takmer stovku prihlásených slovenských posádok, čo je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi neskutočný počet. To nás veľmi teší, ale na druhej strane nás prekvapil nezáujem zahraničných posádok. Tento rok sa nám prihlásili len štyri české posádky, zatiaľ čo napríklad z Poľska alebo Maďarska nepríde nikto. Kalendár rally je v okolitých krajinách veľmi zaplnený. Napríklad v prípade Čechov nie je reálne absolvovať tri rally v troch po sebe idúcich týždňoch.

Tibor Szabosi;ac7i6671-4.jpg

Rovnako termínový posun šotolinového Rajdu Polski týždeň pred nami nám odlákal kvalitné posádky z Poľska,“ povedal Ing. Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry. Aj keď chýba v zozname prihlásených viacero jazdcov v najsilnejších triedach a nájdeme tu iba dve vozidlá kategórie Rally2, hodnotný motoristický šport sa dá očakávať v slabších objemových triedach, kde sa fanúšikovia rally športu pozdĺž tratí rýchlostných skúšok rozhodne nebudú nudiť.

rallye-tatry-2023-informacie-web-7.jpg

Rallye Tatry tento rok napíše okrúhly päťdesiaty príbeh. K ašpirantom na absolútne prvenstvo patrí posádka Vlastimil Majerčák, Jakub Slovák na voze Ford Fiesta Rally2 z tímu pt PETROLTRANS Rally Team. Vo farbách hlavného partnera pretekov povezú na fieste štartovné číslo 1. Tridsaťdeväťročný jazdec z Dobšinej absolvuje tento rok už štvrté preteky a pri poslednom štarte na prestížnej súťaži majstrovstiev sveta v Chorvátsku odstúpil v posledných metroch záverečnej rýchlostnej skúšky.

Tibor Szabosi;asr67505-5.jpg

Nadviazať na celkové víťazstvo v Poprade pred desiatimi rokmi má v pláne topoľčianska posádka Melico Racing v zložení Jaroslav Melichárek, Erik Melichárek na vozidle Ford Fiesta RS WRC. Skúsený štyridsaťpäťročný jazdec ovládol úvodné dve súťaže v rámci Medzinárodných majstrovstiev Slovenska na Slovakiaringu a Českej Kopnej. K ďalším ašpirantom na medailové priečky patria Tomáš Kukučka (Mitsubishi Lancer Evo VI), Vladimír Hanuš (Škoda Fabia Rally2 Evo), Tibor Kovács (Mitsubishi Lancer Evo IX) a Marián Kekeňák (Ford Fiesta Proto).

rallye-tatry-2023-informacie-web-8.jpg

V rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky (MSR), ktoré je vypísané absolútne len pre dvojkolky (vozy s jednou poháňanou nápravou), patrí k veľkým favoritom Martin Koči na vozidle Peugeot 208 Rally4. Tridsaťročný Košičan vyhral popradskú rally v absolútnom poradí už dvakrát v rokoch 2018 a 2019. Jeho najväčšími konkurentmi budú Kamil Švec na vozidle rovnakej značky, ďalej Martin Koiš (Ford Fiesta Rally4) alebo český jazdec Jiří Pohlídal (Peugeot 208 R2). Do poradia na čelných priečkach môžu v dvojkolkách ďalej prehovoriť Jakub Jačišin premiérovo s vozidlom Renault Clio Rally4, ďalej Martin Stoklas (Peugeot 208 R2) a Andrej Kacvinský (Ford Fiesta Rally4).

Tibor Szabosi;asr67614-1.jpg

Fanúšikom predvedú svoje umenie nielen na divácky atraktívnej okruhovej rýchlostnej skúške v Poprade Ivan Mutňanský (Škoda Fabia R5 Proto), Marcel Šandrej, Matej Lazár, Július Lajoš (všetci Mitsubishi Lancer Evo IX) alebo Marek Pazderák (Mitsubishi Lancer Evo).

rallye-tatry-2023-informacie-web-9.jpg

Do zónového šampionátu a Majstrovstiev Slovenska historických automobilov sú prihlásený Marián Buschbacher (Audi Coupe Quattro), Štefan Vancík (Lada Samara) a Jaroslav Petran (VAZ 21011 MTX Rally). Medzi 11 prihlásenými do Rally Legend pútajú pozornosť jazdci stajne DRS RALLYESERVICE Lieven Demets na voze Porsche 911 a Mário Krajči na Porsche 924 Turbo. Fanúšikovia na rýchlostných skúškach môžu pod Tatrami obdivovať aj legendárne vozidlo Audi Quattro A2 za volantom s Bronislavom Tatýrkom, alebo vozidlá Škoda 130 RS, ktoré pilotujú napríklad Milan Kundis, Martin Andrišek a František Oravec.

Tibor Szabosi;ac7i7238-5.jpg

V štartovom poli nechýba ani Augustín Podhájecký so Škodou 100 alebo Martin Dudžák (LADA 2105 VFTS). V rally pravidelnosti historických automobilov v rámci FIA CEZ Zóny strednej Európy a Slovenskej trofeje sa predstaví Gabriel Szenderák (Renault 5 GTE) a Alexandra Tabačková (Škoda 105 L).

rallye-tatry-2023-informacie-web-10.jpg

V hodnotení Slovenského Rally Pohára (SRP) bude zápoliť o body celkom 24 posádok. K najväčším favoritom patrí Maroš Kysucký (Mitsubishi Lancer Evo VI), Ladislav Mokran (Renault Clio Sport), Patrik Magyar (Seat Ibiza) a Rudolf Domby (BMW 318 Ti Compact). Do poradia na medailových priečkach určite prehovorí Dávid Bartoš (Mitsubishi Lancer Evo IV), Tibor Nagy (Subaru Impreza), Tomáš Lukáč (Lada 2107) alebo Jozef Šálka ​​(Lada 2105 VFTS).

Tibor Szabosi;asr68954-5.jpg

Do klasifikácie Regionálneho Rally Pohára (RRP)/Motorsport Rally Cup (MRC) sa zapísalo celkom 28 súťažných dvojíc. Okrem už spomínaných Mutňanského, Jačišina, Tomáša Polovku (Honda Civic Type R), Petera Jurečku (Toyota GT86), Kysuckého a Nagya to sú napríklad líder priebežného hodnotenia Martin Jurečka (BMW E30), Michal Gálik (Subaru Impreza WRX STi), Jakub Tarina (Seat Leon), Radoslav Fabian (Opel Astra F), Peter Fedorčák (BMW 318 iS), Peter Olejár (Citroën Saxo) a ďalšie. Diváci sa môžu tešiť aj na rozviatu a atraktívnu jazdu šoumenov bratov Spišákov na voze LADA VFTS.

rallye-tatry-2023-informacie-web-11.jpg

Ďalší spravodajský servis v rámci 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri