Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally

Príprava EVO IX Jevgenija Novikova

Saturday, 21. 03. 2009 - 21:19, Lukáš Raník   

Príprava EVO IX Jevgenija NovikovaValaška sa nezadržateľne blíži a preto v Zlíne sa usilovne pracuje na Lanceri EVO 9 pre ruskú začínajúcu, len osemnásť ročnú hviezdu Jevgenija Novikova.

O jeho prípravu sa stará zlínsky KIT Racing. Apropo ich služby využívajú aj naši dvaja slovenskí jazdci, Peter Gavlák a Lukáš Lapdavský. My Vám teraz prinášame exkluzívne fotky priamo z KIT Racing-u, z prípravy Novikovej EVO deviatky.Jevgenij je v tomto roku členom Citroen Junior rally teamu, za sebou má už aj dva štarty v MS s Citroenom C4 WRC. Nakoľko tento ruský mladík nemá veľa skúseností z pevným povrchom sa v teame rozhodli, že sa zúčastnia vybraných podnikov MMČR. Práve Valašská rally je tým prvým.

Tibor Szabosi;_mg_5779.jpg

Po úspešnom pôsobení v motokárach sa prvý krát v rally Jevgeni objavil v rolu 2006. Nasledujúci rok kraľoval ruskému šampionátu a taktiež sa blyskol na rally Russia, ktorá bola zaradená do IRC, avšak pre prerazenie vane musel odstúpiť.

Tibor Szabosi;_mg_5780.jpg

V minulom roku okrem domáceho majstráku absolvoval aj PWRC. Jeho najlepšie umiestnenie bolo druhé miesto z japonskej rally. Na domácej rally Bielej noci si prenajal Peugeot 207 S2000 a o necelých 40 sekúnd aj zvíťazil.

Tibor Szabosi;_mg_5807.jpg

To, ako sa mu bude v českej premiére dariť preháňať domácich matadorov, sa môžete prísť na Valašsko osobne presvedčiť už na budúci víkend.


Diskusia k článku

Autor: anonym (78.98.138.xx)
Dátum: 22. 3. 2009 o 17:13
Súhlasím s komentárom podo mnou. Síce je pravda že na Cypre sa za svoj výkon nemusí hambiť, ale predsa len Valaška a české asfalty obecne, je o niečom inom. Naviac už tam na neho čaká množstvo skvelých domácich jazdcov, ktorý sa už teraz tešia ako si domov odnesú jeho "skalp" . Výsledok sa ale napriek tomu neodvážim predpovedať ale teším sa ako si súboj vychutnám naživo.
Autor: rally (85.13.115.xx)
Dátum: 22. 3. 2009 o 16:53
no tak kolega kterej ho tipuje do první pětky myslím trošku nadsazuje,můj tip je tak kolem 12.místa nejlíp.nesmíme zapomínat,že valaška je záludná a jeho priorita je odjet co nejvíc na asvaltu a ne se honit s naší špičkou
Autor: anonym (89.173.83.xx)
Dátum: 22. 3. 2009 o 7:40
Valaska slubuje skvele divadlo. Super, ze budeme mat prilezitost vidiet aj borca, ktory je velkou nadejou svetovej rally. Podla mna to na najvyssi stupienok nebude, ale do prvej patky by to Gena mohol dotiahnut
Autor: anonym (95.102.80.xx)
Dátum: 21. 3. 2009 o 22:17
Je jasne, ze pridem pozriet a nielen na Jevgiho. Zoznam prihlasenych slubuje velmi tuhy boj-viac ako dobry zaciatok sezony. Vlado HE