Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ambruz Racing úspešne v cieli

, Public relations   

Ambruz Racing úspešne v cieli

Nová technika, staronová posádka a 38. ročník KOWAX Valašská Rally ValMez 2019. To sú spoločné menovatele posledného marcového víkendu pre Ambruz Racing, Vlada Hudyho, Jara Frischa a ich Renault Clio Ragnotti. A aký je výsledok po absolvovaní prvej a zároveň jednej z najťažších súťaží Majstrovstiev Slovenska v rally? Výborný.

Tibor Szabosi;c30i4697-13.jpg

Aj keď celá príprava na „Valašku“ bola v znamení spoznávania a nastavovania nového tímového prírastku, objavili sa aj potencionálny problém, ktorý už nebolo možné z časového hľadiska vyriešiť. Tým problémom bola prevodovka, ktorá si tichučko začala pýtať repasovanie. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa cieľová rampa stala hlavnou métou. Pozvoľnejší začiatok na piatkovej nočnej okruhovej skúške ukázal, že auto je pripravené bojovať. Každému bolo jasné, že Clio nebude stačiť na Citroen DS3 R3T českého jazdca Fránu, ale poznáte srdce pretekára – bojovať sa vždy oplatí. A chalani to dokázali neuveriteľným spôsobom, keď sa im v tretej rýchlostnej skúške prvého dňa takmer podarilo poraziť papierovo neporaziteľného. K malej senzácii chýbalo iba 3,2 sekundy. Vlado Hudy konštatoval, že jeho Honda Civic TypeR bola výkonnejšia, takže rýchle trate tohto podujatia by jej sedeli asi viac. Clio má ale obrovský potenciál, ktorý však z neho treba ešte vytiahnuť. Za prvý deň súťaže, ktorý bol samostatne hodnotený v súťaži MSR, si tak posádka Ambruz Racing odniesla cenné body do celkového hodnotenia.

Tibor Szabosi;asf-9522-1.jpg

Nedeľné ráno začalo krátkym, 15 minútovým servisom. V tom večernom bolo viac času a v podstate sa iba skontrolovala pripravenosť. Matematika hrala úlohu v plánovaní druhého súťažného dňa. Na plný počet bodov aktuálne vozidlo oproti konkurencii asi nemá a tak prišlo na rad racio. Získať body, skúsenosti a poznatky. Kto sledoval výsledky, musel ostať minimálne zaskočený. Chlapcom sa podaril husársky kúsok na okruhovej skúške s názvom Juřinka. Dokázali poraziť celé štartové pole. Nie, nejedná sa o vtip. Aj mená ako Kopecký či Kočí na Fabiách R5 mali horšie časy. Teda tak ukazovala časomiera. Jedno kolo síce chýbalo, ale Vlado s úsmevom dodal, že ľudia by nemali byť taký detailisti. Áno, stáva sa to aj takým skúseným borcom ako Vlado Hudy a Jaro Frisch. Súťažný deň dva dokončený, Renault pripravený prejsť slávnostnou cieľovou rampou a nasmerovaný do uzavretého parkoviska po súťaži. Vladov a Jarov spokojný úsmev, v ktorom bolo vidieť vyčerpanie a únavu po dvoch náročných dňoch bol poďakovaním pre všetkých, ktorí ich odmenili zaslúženým potleskom. Predsa len – Valaška je valaška.

Tibor Szabosi;c30i5418-13.jpg

Rely nikdy nekončí. Koniec jednej je začiatkom prípravy na ďalšiu. Tak to majú aj chalani z Ambruz Racing a týmto Vás, fanúšikovia, pozývame na Rallye Tatry, ktorá sa bude konať už 3.-5. mája. Tešíme sa na Vás a veríme, že nám aj naďalej zachováte svoju priazeň.

Peter Baran, Ambruz Racing

Fotogaléria z podujatia

Tibor Szabosi;asf-9907-3.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri