Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Peter Hrebíček prezbrojuje a mieri do veľkých majstrovstiev

Sunday, 04. 12. 2022 - 17:50, Miroslav Majláth   

Peter Hrebíček prezbrojuje a mieri do veľkých majstrovstiev

Mladý 22 ročný slovenský jazdec mení pred budúcoročnou sezónou techniku a smeruje do Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu.

 

Tibor Szabosi;asr62245-5.jpg

Keď sme vám prvýkrát predstavili Petra Hrebíčka písal sa máj roku 2021. To bolo v čase, keď v rámci pretekov automobilov do vrchu debutoval v úlohe predjazdca. Už vtedy Peter vysvetlil, že svoje pretekárske kroky chce robiť pekne „krok za  krokom“ a to aj dodržiava. Spoločne so svojim Peugeotom 206 sa v sezóne 2021 fanúšikom automobilových pretekov predstavil v úlohe predjazdca. V aktuálnej sezóne, čiže 2022 Peter Hrebíček a jeho PH Motoršport Team absolvoval už ako majiteľ licencie SAMŠ v rámci seriálu Slovenský kopcový pohár. A treba povedať, že veľmi úspešne. Výsledkom totiž bolo piate miesto v naozaj veľmi silne obsadenej skupine NP2.

Tibor Szabosi;asr60705-8.jpg

Teraz však prichádza veľká zmena. Tou je ďalšie smerovanie Petra Hrebíčka, ktorý smeruje do Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu. Druhá zmena sa týka techniky, keď Peugeot 206 vymení Citroën Saxo VTRS.

PH Motoršport Team

Čo sa samotného auta týka, to si v prvopočiatkoch svojho pôsobenia odskúšalo ako chutia rallycrossové trate. Po ich opustení sa presťahovalo na amatérske kopce v Čechách. V rámci Slovenska prešlo najskôr pod dohľadom dnes už nebohého Petra Ruisla prestavbou na špičkové kopcové vozidlo. Ako prvý ho v sezóne 2015 predstavil Oto Hroba a hneď s ním získal titul majstra Slovenska. V sezóne 2017 sa za volantom objavil nový majiteľ, Miki Čambal. Ten s ním v priebehu šiestich sezón získal niekoľko majstrovských titulov. Teraz po sezóne 2022 opäť zmenilo majiteľa, pričom novým sa stal Peter Hrebíček a jeho PH Motoršport Team.

PH Motoršport Team

„Idem presne podľa plánov aké som predstavil pri mojich začiatkoch. V nich bola tohtoročná sezóna definovaná v Slovenskom kopcovom pohári, čo som aj splnil. A musím povedať, že som rád, že sa tak stalo a ja som sa veľmi veľa naučil. Spoznal som trate, ich nástrahy a navyše sa mi darilo robiť aj dobré výsledky. Po tohtoročnej sezóne bol naplánovaný ďalší krok, ktorým je prestup do veľkých majstrovstiev. To, že budem meniť aj techniku som viac-menej ani neplánoval. Prišla však ponuka, ktorá sa neodmieta a ja som sa ju snažil využiť. No a vyšlo to. Dnes nám v dielni stojí Citroën Saxo VTRS, s ktorým jazdil Miki Čambal. Najskôr sme mali plány vylepšiť náš Peugeot, ale keď prišla táto ponuka, nemohli sme zaváhať. To auto má všetko čo má mať a dajú sa s ním robiť výborné výsledky. Je mi však jasné, že sa s ním najskôr budem musieť naučiť jazdiť. Ešte nikdy som totiž nejazdil so sekvenčnou prevodovkou. Takže ma čaká veľmi veľa roboty, kým sa postavím prvýkrát na štart pretekov. Som naozaj šťastný, že sa nám to podarilo a chcel by som poďakovať všetkým partnerom PH Motoršport Teamu, mojej rodine, priateľke ako aj každému, kto mi hocakým spôsobom pomáha. Budem sa snažiť aby som ich nesklamal,“ vysvetlil Peter Hrebíček.   

PH Motoršport Team

Tak ako už Peter povedal, v najbližšom období jeho ako aj celý PH Motoršport Team čaká kusisko roboty. Peter je však mladý talentovaný jazdec, ktorý určite všetko zvládne. My sa už nevieme dočkať momentu, kedy Petra  aj s Citroënom Saxo VTRS uvidíme naživo v akcii.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri