Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Moris Cup Jahodná 2019 sa neuskutoční

Tuesday, 26. 02. 2019 - 12:24, Public relations   

Moris Cup Jahodná 2019 sa neuskutoční

Auto klub Košice oznamuje všetkým súťažiacim, jazdcom a širokej motoristickej verejnosti, že plánované preteky automobilov do vrchu Moris Cup Jahodná 2019, ktoré sa mali konať v dňoch 24.-26. mája 2019, so zaradením do seriálu FIA HHCC - Majstrovstiev historických automobilov, FIA IHCC – FIA Medzinárodného pohára, Majstrovstiev Slovenskej republiky v pretekoch automobilov do vrchu a Slovenského kopcového pohára, sa neuskutočnia.

Tibor Szabosi;c50q2879-1.jpg

Rozhodnutiu o zrušení uvedeného podujatia predchádzalo komisionálne šetrenie na trati pretekov dňa 15.02.2019 za účasti zástupcov SAMŠ a organizátora. Komisia skonštatovala, že nové priečne pruhy umiestnené na trati pretekov z rozhodnutia KDI Košice, ktoré boli osadené z dôvodu bezpečnosti cestnej premávky, neumožňujú uskutočniť bezpečný priebeh súťažného podujatia. Priečne pruhy nainštalované v zákrutách môžu pri vysokých rýchlostiach viesť ku haváriám súťažných vozidiel.

Tibor Szabosi;c50q2575.jpg

11. ročník MORIS Cup Jahodná 2019 mal byť už 123. automobilovým podujatím Auto Klubu Košice. Ten od svojho vzniku v roku 1971 ešte nezrušil žiadnu svoju naplánovanú súťaž. Spoločne so spoluorganizátorom súťaže - spoločnosťou MORIS Slovakia s.r.o., vynaložili členovia autoklubu v priebehu uplynulých 10 rokov nemalé úsilie, aby do centra východného Slovenska priniesli kvalitné zápolenia skutočných majstrov volantu na zaujímavej a náročnej trati, predstavili motoristickým nadšencom špičkové súťažné vozidlá a odprezentovali pre zahraničných účastníkov veľmi kvalitnú a dobre hodnotenú súťaž.

Tibor Szabosi;0x8c3072-1.jpg

Všetkým je preto veľmi ľúto, že musia pristúpiť k takémuto kroku, ale žiaľ, sú na to dané objektívne dôvody, ktoré nie je v silách organizátora zmeniť.

Zdenka Frývaldská, tlačové stredisko Moris Cup Jahodná

Tibor Szabosi;Diskusia k článku