Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Mestský okruh na Rally Prešov nebude

Tuesday, 25. 06. 2019 - 10:40, Ľuboš Kašický   

Mestský okruh na Rally Prešov nebude

Vzhľadom na nové okolnosti vydali usporiadatelia 25.ročníka Rally Prešov Vykonávacie nariadenie na základe ktorého sa upravuje dĺžka trate a s tým súvisiace náležitosti.

 

Aj tento rok vyštartujú súťažné posádky zo štartovacej rampy na Hlavnej ulici pred radnicou. Súťaž sa začína v piatok 5.júla, no z dôvodov, ktoré nám objasnil predseda organizačného výboru súťaže, Vladimír Bánoci, sa musel vypustiť zamýšľaný mestský okruh. "Veľmi nás mrzí, že sme dnes museli vydať vykonávacie nariadenie, ktorým rušíme mestský okruh. Mrzí nás to o to viac, že pri výbere termínu pre tohtoročnú súťaž sme vyberali taký dátum, aby sme čo najmenej obmedzili dopravu v meste (piatok, 05.07.2019, štátny sviatok). Bohužiaľ v tomto termíne bude uzávierka veľmi dôležitej dopravnej tepny na Levočskej ulici z dôvodu rekonštrukcie cestného a železničného mostu. Keďže mestská doprava v Prešove je hlavne trolejbusová, pre uzávierku mostu musí dopravný podnik vymeniť trolejbusy za autobusy. Pri výbere trate mestského okruhu sme počítali tiež s nahradením jedného spoja za autobus, no bohužiaľ DPMP nemá dostatok autobusov, aby situáciu zvládol a preto nám nevyhovel. Rely v Prešove chceme robiť aj naďalej a preto sme dali prednosť verejnému záujmu. Ďakujeme za pochopenie. Možno sa nám podarí vrátiť mestský okruh už v nasledujúcom ročníku.“

Tibor Szabosi;asf-9081asf.jpg

Celková dĺžka tratí 25.ročníka Rally Prešov bude teda pre súťažné posádky MSR, MSR HA a HP 254,9 km (osem meraných úsekov o dĺžke 80,2 km) a pre SRP a RŠ bude trať merať 118 kilometrov (štyri rýchlostné skúšky o dĺžke 36,4 km). Bližšie informácie v priloženom Vykonávacom nariadení č.1.

Zároveň znova pripomíname, že Tlačové stredisko 25.ročníka Rally Prešov bude v tomto roku situované v priestoroch Hotela Senátor, na Hlavnej ulici 67 v Prešove. Je to na rovnakom mieste, ako Riaditeľstvo súťaže. Akreditovať sa môžete zaslaním vyplneného formulára (nájdete na http://www.rallypresov.srs.sk/ ) do štvrtka 4.júla 2019 na e-mailovú adresu: accreditationKL@gmail.com

V prípade akýchkoľvek nejasností môžete písať na vyššie uvedený e-mail.

Ľuboš Kašický
Tlačový tajomník
Rally Prešov 2019Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri