Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

L Racing po Rally Poreč

Saturday, 06. 10. 2018 - 12:14, Public relations   

L Racing po Rally Poreč

Uplynulý víkend sa autá rely predviedli v chorvátskom meste Poreč. Tradičnú súťaž Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) nevynechal ani slovenský tím L Racing s jazdcom Vlastimilom Majerčákom a Pavlom Kušnierom na mieste spolujazdca.

a60885d5-be44-4cad-bcaa-b822dd296306.jpg

Spomínanú dvojicu sme dlho vídavali za volantom Fordu Fiesty R5 EVO, ktorý je v tejto chvíli na predaj. Po prvýkrát sa tak v Chorvátsku posadili do prenajatej Škody Fabie R5. Organizátor si pre súťažiacich pripravil nové trate. Na štart sa posádka L Racingu postavila spolu s ďalšími deviatimi vozidlami R5.

b114854d-1495-4a5b-8ebd-fd85001b113d.jpg

Po kratšom piatkovom prológu nasledovala dlhá sobota. Spolu 95 km rýchlostných skúšok dokončila posádka Majerčák/Kušnier na siedmom mieste absolútne.

369c3174-bb2b-4dad-86b0-29578cebcbae.jpg

Vlastimil Majerčák: "V Poreči nás čakali úplne nové trate, ale našťastie aj príjemné stabilné počasie. Začali sme celkom dobre, napriek tomu, že sme v Škode Fabii R5 predtým nesedeli a skúsili sme si ju až na shakedowne. Tam sme zajazdili tretí najlepší čas. Čistý asfalt shakedownu vystriedali trate s množstvom vyťahaného štrku. Bolo to dosť na odvahu a srdce. Keďže nám s autom chýbajú skúsenosti, nechcel som ísť do zbytočného rizika. Nešli sme však pomaly a s ďalšími kilometrami rástla aj dôvera v nové auto. S výsledkom sme spokojní. Chcem sa poďakovať Jankovi Liptákovi a L Racingu za možnosť štartovať na tomto podujatí a tiež mechanikom za dobrú prácu."

b661d3bc-7e9a-46e0-beb2-fe47ee90ad36.jpg

Slovo na záver má aj manažér tímu Ján Lipták: "Každá zahraničná rely má svoje špecifiká, ktoré sa treba naučiť. Vlastovi však nechýbajú skúsenosti a s výsledkom v Poreči sme spokojní. Nové však boli trate, aj samotné auto. Nebola to jednoduchá súťaž a dôjsť úspešne do cieľa je zadosťučinením tvrdej práce. Tešíme sa už teraz na najbližiu Rally Košice. Kto za nás odštartuje oznámime včas."

25-september.jpgDiskusia k článku