Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Juraj Varga v cieli Rally Dakar 2023 potvrdil štvrté miesto

Sunday, 15. 01. 2023 - 14:19, Miroslav Majláth   

Juraj Varga v cieli Rally Dakar 2023 potvrdil štvrté miesto

Posledná etapa Rally Dakar 2023 je za nami. V nej Slovák Juraj Varga potvrdil konečné štvrté miesto v kategórii Quad.

 

MM Photo

Juraj si okrem tohto výborného umiestnenia odváža domov aj ocenenie za najlepšie slovenské umiestnenie v rámci práve ukončenej súťaže. Skôr ako prešiel cieľovou rampou musel Juraj absolvovať ešte poslednú etapu podujatia. Tá smerovala z Al Hofufu do Dammanu. Etapa obsahovala stotridsaťšesť kilometrov dlhý špeciál, ale aj dvestopäťdesiatjeden kilometrov dlhý prejazd. Posledná etapa bola veľmi rýchla, ale aj poriadne zradná. Juraj ju dojazdil na štvrtom mieste, čím zároveň potvrdil aj konečné štvrté miesto absolútneho poradia v kategórii Quad. Zároveň mu patrí aj najlepšie umiestnenie v kategórii spomedzi všetkých štartujúcich Slovákov.

MM Photo

„Máme to za sebou. Dva týždne súbojov, ale sme úspešne v cieli. Dnešná etapa bola rýchla, ale po nočnom daždi bola aj veľmi veľa blata. Bolo ju treba prejsť s rozumom a nevystrojiť nejakú hlúposť. Som nesmierne šťastný, že som dojazdil svoj prvý Dakar až do cieľa. Štvrté miesto je perfektné, no nebolo to veľmi ďaleko ani od tretieho. Mojou úlohou bolo doviezť to pri debute až do cieľa, čo sa podarilo. Štvrté miesto je super a všetci z toho máme veľkú radosť. Uvidíme čo vymyslíme do budúcna,“ povedal Juraj Varga po prejazde cieľom.

MM Photo

Jurajov výkon bol počas celej Rally Dakar 2023 bol veľmi dobrý. Teraz ho čaká cesta domov, pár dní oddychu, snáď aj nejaká oslava a potom už zase robota. Okrem tej civilnej treba pripraviť Yamahu Raptor 700 na ďalšie súťaže, ktoré prídu už onedlho.

MM Photo

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri