Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Jiří Ošmera prvým vicemajstrom skupiny 4 v rámci seriálu FIA EHC 2022

Monday, 19. 09. 2022 - 16:08, Miroslav Majláth   

Jiří Ošmera prvým vicemajstrom skupiny 4 v rámci seriálu FIA EHC 2022

Seriál FIA European Hill Climb Championship 2022 ukončilo podujatie v chorvátskom Buzete. Brnenský jazdec Jiří Ošmera potvrdil titul prvého vicemajstra Európy v skupine 4.

 

Pfeifer motorsport

Poďme však pekne po poriadku. Predposledné podujatia seriálu sa konalo v Slovinskej Ilirskej Bistrici. Na tunajšej trati, ktorej dĺžka prekračuje iba o pár metrov päť kilometrov vybojoval Jiří Ošmera jazdiaci na vozidle Volkswagen Scirocco štvrté miesto v skupine 4. Toto umiestnenie mu upevnilo druhé miesto priebežného poradia v skupine 4.

Pfeifer motorsport

„Slovinsko nebolo zlé. Predo mnou skončili podstatne silnejšie vozidlá proti ktorým som ani papierovo nemal šancu, takže som spokojný. Uvidíme, čo nám ešte prinesú posledné preteky v chorvátskom Buzete,“ zhodnotil Jiří Ošmera po pretekoch v Ilirskej Bistrici.

Pfeifer motorsport

Poslednú dvojicu pretekov seriálu FIA EHC 2022 od seba delili iba dva týždne. Termín konania podujatia Buzetski Dani, ktorý bol v polovici mesiaca september, predpokladal nádherné, viac menej letné počasie. Najskôr to tak aj bolo a trať o dĺžke päť kilometrov zalievalo slnko a teplé počasie, pričom iba sem tam oblohu zatemnili mráčiky z ktorých padlo aj pár kvapiek. V sobotu, pri tréningových jazdách, toto však už pravda nebola a celú trať vytrvalo zmáčal dážď a teplota padla na 14°C.

Pfeifer motorsport

V nedeľu prišla zasa zmena a trať bola počas celého dňa suchá a teplomer ukazoval pekných 22°C. Jirko mal proti sebe konkurenciu na podstatne silnejších vozidlách, navyše tieto disponovali pohonom všetkých štyroch kolies. A tak sa nemal kam ponáhľať, keďže bodový zisk mu zabezpečoval titul prvého vicemajstra Európy v skupine 4. Musel však preteky absolvovať a získať aspoň nejaké body. Ako to však v prípade pretekárov býva, postavením sa na štartovú čiaru všetky myšlienky na pokojnú jazdu išli z hlavy von a Jirko poriadne pridával. Výsledkom bolo šieste miesto spomedzi dvanástich štartujúcich.

Pfeifer motorsport

„Podujatie v Buzete bolo pekné. Na štarte bolo viac ako dvesto pretekárov z celej Európy a v našej skupine 4 nás bolo celkovo dvanásť. Jednoducho mi to nedalo a nič som nenechal na náhodu. Nakoniec šieste miesto a body za neho stačili na to, aby som sa po sezóne mohol hrdiť titulom prvého vicemajstra Európy v skupine 4. Ale pre mňa je potešením aj fakt, že som skončil spomedzi českých jazdcov v plechových autách najvyššie. Som za túto sezónu, kedy sme absolvovali spoločne s Pfeifer motorsportom všetky európske podujatia. Musím povedať, že mi to do budúcnosti dalo strašne veľa. Samozrejme toto by sa nedalo zvládnuť bez partnerov ako aj samotného tímu. Veľká vďaka okrem nich patrí aj mojej rodine, ktorá mala so mnou trpezlivosť a dodávala mi silu. Som nadmieru šťastný,“ povedal po posledných pretekoch sezóny Jiří Ošmera.

Pfeifer motorsport

Teraz Volkswagen Scirocco poputuje do tímových dieľní, kde sa mu dostane nielen odpočinku, ale aj poriadne pohladenie z rúk mechanikov, ktorý vozidlo kompletne skontrolujú a pripravia na budúcoročnú sezónu. A to či sa Jiří Ošmera ešte v tohtoročnej sezóne ukáže niekde na pretekoch ? Skôr nie ako áno. Ale ako sa hovorí „nikdy nehovor nikdy“.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri