Home  »  Vrchy

Igol Berg-Trophy Team v sezóne 2008

Sunday, 16. 11. 2008 - 09:40, T. Szabosi

Igol Berg-Trophy Team v sezóne 2008Igol Berg-Trophy Team se před začátkem letošní sezóně složil z velmi dobrých jezdců, jejichž cílem bylo umístění do třetího místa v Mauritz Týmové trofeji 2008. Začátek sezóny v KW Berg-Trophy se nesl ve znamení výborných výsledků Františka Ančíka, který zle proháněl své soupeře ve třídě E1-2000 s novým vozem Seat Ibiza Cupra TDi. Ten stál devětkrát na stupních vítězů a to až do druhého závodu v Bánovcích nad Bebravou. Tam při první tréninkové jízdě pro poruchu vozu těžce havaroval a závodní vůz zničil. Přesto si udržel až do konce sezóny velmi dobrá třetí místo ve své třídě. Nejvíce bodujícím členem týmu byl polák Krzysztof „Krist“ Kogut, který s vozem Fiat Cinquecento Sporting zvítězil v celkovém hodnocení třídy E1-1150 a postavil se dvanáctkrát na stupně vítězů, z toho bylo osm nejvyšších příček. Obhájil tak loňské celkové první místo v této třídě a zároveň zvítězil v prestižní Polské trofeji.

Pro nejmladšího člena týmu Stanislava Firtla jr. to byla letos první kompletní závodní sezóna a hned se s vozem Renault Clio Sport začal prosazovat ve třídě S-2000. Třináct umístění na stupních vítězů je toho důkazem. Nad vším ční vítězství při závodě v maďarském Parádsasváru. Celou sezónu se pral s Tomášem Bekem a Alešem Ryšem o celkové vítězství ve třídě, ale bylo z toho místo třetí, což by celý tým bral před sezónou všemi deseti. V Pneu Plus Juniorské trofeji skončil tento mladý jezdec na místě druhém a obhajoba loňského prvního místa se nezdařila. Druhé místo obsadil i v IP Racing Shop Renault cupu. Nejlepším jezdcem prosazujícím se i v absolutním pořadí KW Berg-Trophy byl Filip Zelenský. Ten s vozem Suzuki Swift Kit Car obsadil vynikající 11.místo. Suverénně si počínal ve své třídě E1-1400, kdy se stal jedenáctkrát vítězem a po zásluze tuto třídu za rok 2008 vyhrál. Vítězem se stal i v Canocar Suzuki cupu a byl čtvrtým nejlepším jezdcem skupiny E1. Stanislav Firtl byl v průběhu sezóny dublér Františka Ančíka, kdy s vozem Seat Ibiza Cupra TDi se postupně zlepšoval. Nejlepším umístěním byla dvě třetí místa a několik míst čtvrtých. Po havárii Františka Ančíka skončila předčasně sezóna i pro tohoto jezdce. Šestým členem týmu byl maďar János Farkas, který se od začátku sezóny potýkal s velkými technickými problémy svého Subaru Impreza WRX. Startoval pouze v úvodu sezóny a byla z toho výborná tři 3.místa ve třídě E1+2000. Igol Berg-Trophy Team končil sezónu pouze se dvěma jezdci a tudíž udržení alespoň třetího místa v Mauritz Týmové trofeji je velkým úspěchem. Bohužel, hlavně technické problémy se týmu nevyhnuly, takže i se třetím místem panuje všeobecná spokojenost.