Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Európsky kopcový šampionát 2020 zrušený!

Friday, 29. 05. 2020 - 15:29, Public relations   

Európsky kopcový šampionát 2020 zrušený!

Dnes Medzinárodná automobilová federácia (FIA) oficiálne zverejnila rozhodnutie o definitívnom zrušení Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu na sezónu 2020. V jej oficiálnom vyhlásení sa hovorí:

Vzhľadom na súčasnú krízu pandémie COVID-19 a jej dôsledky, rušíme na sezónu 2020 FIA European Hill Climb Championship a 2020 FIA International Hill Climb Cup.

Tibor Szabosi;c30i2507-16.jpg

Pôvodný kalendár Majstrovstiev Európy zahŕňal dvanásť podujatí v rozsahu konania od apríla až do septembra 2020. Až deväť podujatí z celkového počtu pretekov ME bolo do utorňajšieho zasadania Kopcovej komisie zrušených bez náhrady. V prípade Medzinárodného kopcového pohára boli zrušené tri z piatich.

Tibor Szabosi;c30i4334-16.jpg

Na základe tohto stavu Komisia uznala, že daná situácia nepostačuje na odôvodnenie zachovania štatútu Majstrovstiev Európy a Medzinárodného kopcového pohára. „Je to ťažké rozhodnutie, ale za danej situácie v kontexte okolností najrozumnejšie, a umožňujúce sústrediť všetko svoje úsilie na rok 2021. Nasledujúca kopcová sezóna tak bude môcť prísť s novinkami, v rámci ktorých sa tešíme aj na zavedenie Performance Factoru pre uzatvorené vozidlá súťažiace v Kategórii 1 v Pohári aj Majstrovstvách Európy,“ povedal prezident FIA Kopcovej komisie, Imad Lahoud.

Tibor Szabosi;asf-0709-3.jpg

Toľko z oficiálnej správy FIA. Z toho je jasné, že Majstrovstvá Európy v Dobšinej v tomto roku neuvidíme. O tom, čo to ďalej znamená pre XXXVII. ročník Dobšinského kopca 2020, vás budeme informovať v najbližších dňoch.

Ľuboš Kašický
Tlačový tajomník
DK 2020Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri