Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Dvanáste miesto medzi Quadmi v prvej etape Rally Dakar pre Juraja Vargu

Sunday, 01. 01. 2023 - 17:21, Miroslav Majláth   

Dvanáste miesto medzi Quadmi v prvej etape Rally Dakar pre Juraja Vargu

Prvá etapa Rally Dakar 2023 merala viac ako šesťsto kilometrov a zahŕňala v sebe  aj takmer tristoosemdesiat ostrých. Tie sa podarilo Jurajovi Vargovi absolvovať ba dvanástom mieste.

 

MM Photo

Dakarský nováčik, Slovák Juraj Varga bojuje v kategórii Quad medzi najlepšími jazdcami z celého sveta. Napriek faktu, že Juraj v tomto roku získal titul prvého vicemajstra sveta v rámci svetového pohára Cross Country, Dakar je pre neho úplnou novinkou.

MM Photo

„Trať prvej etapy bola veľmi pekná, ale aj poriadne rozmanitá. Nechýbali veľké kamene, piesok a samozrejme aj menšie, či väčšie duny. Čo sa týka mojej jazdy, všetko bolo super, akurát mi po asi metrovom zoskoku z jednej zo skál strelil airbag. Ten zároveň roztrhol aj Camel Bag a tak som ostal počas celej etapy bez vody. Veľmi mi to pripomínalo Abu Dhabi, kde sa mi stalo to isté. Našťastie teraz nebolo tak teplo, takže sa to dalo vydržať. Do cieľa je ešte veľmi ďaleko, takže nechcem veľmi riskovať a idem si nejaké to svoje tempo. Takto som to mal v pláne od začiatku, predsa len si potrebujem trochu zvyknúť. Nerád by som vyrobil nejakú hlúposť,“ opísal prvú etapu Rally Dakar 2023 Juraj Varga.

MM Photo

Dnešná prvá etapa Rally Dakar 2023 sa konala v okolí bivaku Sea Camp. Tá zajtrajšia, čiže druhá etapa súťaže už bude smerovať do vnútrozemia. Trať zo Sea Camp do Al Ula bude rovnako ako tá dnešná poriadne rozmanitá, ale aj rôznorodá. Súťažiacich pri jej zdolávaní čakajú mnohé prevýšenia, ale aj poriadne pieskové duny. Ich dušu určite potešia aj nádherné výhľady na nabatejské chrámy, nádhernú krajinu a úchvatné kaňony. Jej celková dĺžka bude päťstoosemdesiatosem kilometrov. Meraný úsek bude  dlhý štyristotridsať kilometrov a určite nebude vôbec ľahký.

Miro Majláth  Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri