Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Dubócziho úspešný štart na MASTERS

Friday, 15. 10. 2021 - 23:33, Public relations   

Dubócziho úspešný štart na MASTERS

Celá európska špička pretekárov automobilov do vrchu sa v portugalskej Brage stretla na vrcholnom podujatí sezóny FIA Hill Climb MASTERS 2021 Braga. Medzi najlepšími nechýbal ani Žiarčan Jaroslav Dubóczi.

Medzinárodná automobilová federácia prišla v roku 2014 s nápadom usporiadať prestížne podujatie na ktorom sa stretnú najúspešnejší pretekári automobilov do vrchu z celej Európy. Tento rok sa v portugalskej Brage konal už štvrtý diel FIA HILL CLIMB MASTERS, kde nechýbala znova ani slovenská reprezentácia. Na severozápad Portugalska odcestovalo sedem Slovákov, medzi ktorými bol aj Jaro Dubóczi.

Tibor Szabosi;asr60100-1.jpg

„Podujatie sa malo konať už vlani, ale pre Covid bolo preložené o rok neskôr,“ vysvetľuje Žiarčan. „Pozvánku som dostal na základe mojich výkonov v národnom šampionáte a veľmi som sa jej potešil. Veď pre každého pretekára je veľká česť reprezentovať svoju krajinu a zúčastniť sa stretnutia majstrov.“ Súčasťou podujatia je tradične aj Pohár národov, kde súťažilo štrnásť krajín. Tie nominovali po štyroch pretekárov, ktorí potom bojovali o medaily. Slovensko Pohár národov vyhralo v roku 2016 v zložení Béreš, Drotár, Jureňa a Ondrej. V tomto roku do súboja nastupovalo v zostave Čambal, Juhás, Ondrej, a Šutlák, pričom v tvrdej konkurencii znova dokázalo bojovať o najvyššie priečky a v konečnom poradí obsadilo vynikajúce druhé miesto!

Tibor Szabosi;asr63334-3.jpg

„Gratulujem všetkým členom nášho tímu, ktorí súťažili v Pohári národov. Urobili celému Slovensku veľkú radosť a potvrdili, že výsledok z roku 2016 nebol náhodný. Ja som jazdil v súťaži jednotlivcov, kde bol môj Seat Leon Supercopa zaradený do Kategórie 1 a Skupiny 4,“  vysvetľuje Jaro Dubóczi. „Na MASTERS sa štartuje vždy s vozidlom, s ktorým pretekár absolvoval súťažnú sezónu. My sme vytvorili výbornú partiu v ktorej vládla perfektná atmosféra, čo určite tiež prispelo k našim úspechom na trati. Kapitánom bol skúsený Vlado Hybáček, ktorý pre tím urobil obrovský kus práce a ktorému aj takto chcem poďakovať.“

Tibor Szabosi;asr60335-1.jpg

V sobotu Jaro odjazdil tréningové jazdy a v nedeľu zabojoval o čo najlepšie umiestnenie v silnej európskej konkurencii. „Pretekalo sa na skrátenej trojkilometrovej trati za priam ideálnych podmienok. Auto bolo výborne pripravené a technické problémy ma našťastie obchádzali. Mohol som sa tak naplno koncentrovať na výkon na trati,“ opisuje priebeh pretekov Jaro Dubóczi, ktorý svojim výkonom potvrdil, že medzi najlepších patrí a iba o štyri desatiny sekundy mu ušlo štvrté miesto, keď napokon skončil v Skupine piaty. „Trať bola výborne pripravená, ostatne, ako celé podujatie, za čo patrí usporiadateľom veľký obdiv a vďaka. Neskutočným zážitkom bola atmosféra, ktorú dokázali vytvoriť nadšení diváci, lemujúci trať po každej strane od štartu až do cieľa. Mal som doslova zimomriavky, keď sme sa spúšťali na štart (poznámka: servis bol situovaný nad cieľom). Jazdili sme tri súťažné jazdy a o poradí rozhodol ten najrýchlejší čas. S mojim umiestnením som spokojný, hoci vždy to môže byť lepšie. Nesmierne si vážim, že som mohol byť súčasťou reprezentácie Slovenska na takomto prestížnom podujatí. Boli sme tu výborná partia a budem na to spomínať celý život. Na tom, že som tu mohol byť má však zásluhu aj moja rodina a moji partneri, ktorým sa chcem aspoň takto veľmi pekne poďakovať,“ uzatvára skromný pretekár zo Žiaru nad Hronom.

Fotogaléria z podujatia FIA HillClimb Masters 2021 Braga

Tibor Szabosi;asr64029-1.jpg

Tibor Szabosi;asr60329-3.jpg

Tibor Szabosi;asr64067-6.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri