Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Dobrá správa pre fanúšikov Dobšinského kopca

Tuesday, 17. 12. 2019 - 14:00, Ľuboš Kašický   

Dobrá správa pre fanúšikov Dobšinského kopca

Tou dobrou predvianočnou správou je jednoznačne informácia, že už deviatykrát po sebe sa preteky automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci objavili v kalendári Majstrovstiev Európy. Od FIA dostali tiež svoj tradičný termín konania v druhej polovici júla a tak vám s radosťou môžeme oznámiť, že preteky Dobšinský kopec 2020 sú zaradené v termíne 17. - 19.júla 2020.

 

DK 2020 je plánovaný ako ôsmy podnik FIA European Hill Climb Championship. Celkovo má šampionát znova dvanásť pretekov, vrátane tých českých na Ecce Homo v Šternberku (5. – 7.júna), či poľských v Limanowej (24. – 26.júl). Pre poriadok dodajme, že šampionát začína 17. – 19.apríla vo Francúzsku, a až potom prichádza na rad rakúsky Rechberg (24. – 26.apríla). Ročník bude uzatvárať opäť Chorvátsko 18. – 20.septembra v Buzetski Dani. Trochu nám je ľúto, že ani v sezóne 2020 sa Dobšiná nedostala do kalendára „historikov“ (FIA Historic Hill Climb Championship), ktorý by spestril štartové pole.

Tibor Szabosi;c30i4335-14.jpg

Medzi júlovým konaním ôsmeho ročníka a decembrovým zverejnením kalendára na sezónu 2020 však prebehli nielen vyhlasovania práve skončenej sezóny 2019, ale aj viaceré sedenia organizačného výboru DK. Tie zhodnotili priebeh ostatného ročníka a začali práce na novom ročníku 2020. Nebudeme vás však zaťažovať detailmi. Jednou z dôležitých informácií ale je, že ani v roku 2020 sa nebude konať automobilová súťaž Dobšinská zima. So všetkými ďalšími dôležitými informáciami a zmenami vás budeme včas informovať. Ďakujeme vám za vašu priazeň a spolu s vami sa už tešíme na sezónu 2020.

Ľuboš Kašický
Tlačový tajomník DKDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri