Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Cieľ Top 5 – splnený

Thursday, 11. 05. 2023 - 09:07, T. Szabosi   

Cieľ Top 5 – splnený

Sezóna 2023 NASCAR Whelen Euro Series vo Valencii sa konečne začala a tým aj prvé vystúpenie Patricka Schobera.

Testovacie a tréningové jazdy boli naplánované na štvrtok a piatok. Z piatich plánovaných pol hodín, bol nakoniec len jeden tréning. Dôvodom boli technické problémy, ktoré si vyžiadali dve výmeny motora v priebehu 24 hodín. Nebol to ideálny štart, hlavne pre tímových kolegov, ktorí na trati vo Valencii ešte nejazdili.

euronascar-1-asf.jpeg

Po odstránení problémov mohol Patrick Schober, napriek tréningovému deficitu v sobotu a v nedeľu odštartovať do pretekov - a tie boli náročné, najmä tie sobotňajšie.

Od začiatku do konca to bol strhujúci súboj s Martinom Doubekom, ktorý dve tretiny pretekov enormne tlačil, no Patricka nechali jeho pevné nervy úplne chladným.

euronascar-3-asf.jpeg

Patrick Schober šikovne kontroval niektoré Doubekove útoky a dokázal vyhrať hru mačky s myšou. Dve kolá pred koncom sa však skúsenému Doubekovi a celkovému víťazovi EuroNASCAR 2 z roku 2021 štartujúceho za absolútne špičkový tím, podarilo Patricka predbehnúť a tým skončil Patrick na výbornom 6. mieste.

V druhých nedeľňajších pretekoch to bola opäť takmer rovnaká hra, tentoraz so skúseným Claudiom Capellim , ibaže teraz bol útočníkom Patrick.

psracetv-1-asf.jpeg

Schober v každom kole študoval svojho súpera, a už vedel kde a kedy zasiahnuť. Stačil jediný útok a miesta sa vymenili.

Čo si všimli a pochválili všetci odborníci, je agresívny, no veľmi šikovný a vypočítavý spôsob akým Patrick Schober rieši duely. Treba však zdôrazniť aj absolútnu férovosť, ktorú ukázali Schober aj jeho súperi.

psracetv-7-asf.jpeg

To bol motoršport najvyššej triedy a tak to má byť.

Piate miesto v nedeľňajších pretekoch zabezpečilo Patrickovi Schoberovi 5. miesto v priebežnom poradí EuroNASCAR 2 a tým aj nasadené ciele - Top 5 boli dosiahnuté.

psracetv-3-asf.jpeg

Ďalšie preteky pre NASCAR Whelen Euro Series sa uskutočnia 17. – 18. júna v Brands Hatch.

psracetv-4-asf.jpegDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri