Ve Sports Car Challenge vítězí suverénně Sven Barth

Thursday, 11. 05. 2023 - 08:29, T. Szabosi

Na Hockenheimringu v rámci Jim Clark Revival odstartovala sezónu série pro prototypy Sports Car Challenge 2023.

Letošní kalendář Sports Car Challenge (SCC) začal při historickém meetingu na Hockenheimu, kde se SCC představilo po boku dalších zajímavých sérií při Jim Clark Revival. Před zraky 35tis lidí v hledištích se bylo na co koukat. Sports Car Challenge při prvních závodech sezóny jelo s Group C Super Cupem, a tak se na startovním roštu objevily zajímavé vozy skupiny C, které známe z dřívější Interserie.

Sven Barth ze stáje RWT, kterou dříve vedl zesnulý Gerd Beisel, si počínal při prvním klání na Hockenheimrigu zcela suverénně a se svou Ginettou LMP3 zaslouženě zvítězil a dokázal zde zajet nejrychlejší čas vozů SCC v historii. Sklonit se před ním musel i bývalý držitel rekordu SCC Andreas Fiedler. Šťastný Barth v cíli prohlásil, že mu bylo ctí uctít památku Gerda Beisela svým výkonem a zjistit, že vůz zase skvěle funguje, teď uvidíme jak dál. Na druhé místo přijel do cíle s náskokem 1,22min.

Pro loňského vítěze Marco Finka s PRC BMW nezačal závod vůbec dobře a po prvních metrech tvrdě přistál v bariéře z pneumatik. Druhého místa se chopil Benjamin Hotz a se svým Ligierem Turbo ho držel až do konce závodu a zvítězil také v divizi 2.

Spolupráce s Group C Super Cupem přinesla tížené plody, neb do závodu přinesla tolik potřebné pole vozů a bývalý jezdec SCC Georg Hallau s vůbec nejstarším vozem dokonce doplachtil na třetím místě. Jeho Lola T310 Chevrolet fungovala bez problémů. Trojnásobný vítěz Le Mans Marco Werner měl bohužel ve 14. kole nehodu se svým Gebhard C88 Audi. Pěkný závod zajel Roland Rupprechter s PRC BMW, když dojel pátý za Michaelem Campagnem na Spice SE92 Chevrolet. Další v pořadí byla Jasmin Fiedler, která přivezla svůj nový vůz Tattus PY012, který letos již testovala v Mostě. Na dalších místech ji následovali vítěz Le Mans Stanley Dickens na Gebhard JC853 Cosworth, s repasovaným autem po loňské havárii jedoucí Andreas Kufner z Německa na PRC BMW a Rolandem Holznerem s Tork Nissan V6.

Nedělní závod při Jim Clark Revival se moc nepovedl. Na startu byla velká louže oleje od jednoho z vozů a pak přišla silná bouřka, takže byl závod po několika kolech za safetycarem zastaven a už nerestartován. Platilo pořadí v předešlých kolech, tedy zvítězil Sven Barth s Ginettou LMP3, před Marco Finkem s PRC BMW a třetí místo obsadil ve zkráceném závodu vítěz druhé divize Benjamin Hotz ze Švýcarska s vozem Ligier Turbo. Tolik report z Hockenheimu a další závody SCC na nás čekají 9.-11. června na historickém meetingu v Rakousku, kde opět SCC pojede dohromady se Super pohárem skupiny C, takže očekáváme pěkné pole vozů.