Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Aries Racing s Rudom Beňom a dve horúce tretie miesta na Slovakia Ringu

Thursday, 24. 08. 2023 - 10:03, Miroslav Majláth   

Aries Racing s Rudom Beňom a dve horúce tretie miesta na Slovakia Ringu

Neskutočne náročný a hlavne poriadne horúci víkend čakal na účastníkov 14. OMV MaxxMotion veľká cena Slovenskej republiky 2023 na Slovakia Ringu.

 

Tibor Szabosi

Niektorých ľudí, ktorí mohli byť pri vode horúce počasie potešilo. Iné to bolo  v Orechovej Potôni, kde sa automobiloví pretekári doslova varili vo vlastnom pote. V otvorených vozidlách Mazda MX5 Cup, ktoré nemajú strechu, síce aspoň trochu prefukovalo, ale to iba v okamihu plného nasadenia na trati. Akonáhle ich jazdci prišli do paddocku, peklo na zemi opäť úradovalo v plnej sile. Napriek tomu jazdci nenadávali, veď sa na nich prišlo pozrieť poriadne množstvo divákov a samotné preteky mali v každom momente nejaký program. Ak to neboli preteky niektorej z množstva kategórií, na trati sa objavili dakarácke Tatry, či na oblohe predvádzala svoju show stíhačka Delfín.

Tibor Szabosi

V prípade Aries Racing Teamu prebiehali preteky presne podľa pripraveného scenáru. V kvalifikácii Rudo zajazdil tretí najrýchlejší čas a tomu zodpovedala aj pozícia na štarte pretekov. A nakoniec aj konečná pozícia v cieli.

Tibor Szabosi

„Dnes bolo naozaj extrémne horúco, čo vadilo aj motoru, ktorý nevedel podať plný výkon. Ale tento problém som nemal iba ja, ale aj kompletné štartové pole. V prvom rade som trénoval jazdu v čistej stope. Mám totiž novinku, prechádzam z Mazdy do BMW GT4. Jazdím už aj na ňom, takže trénujem naraz na dvoch autách. Je pravda, že tie autá majú podstatný rozdiel vo výkone, ale aj jazdný štýl každého z nich je rozdielny, tak si to vždy musím prepnúť v hlave, čo sa mi zatiaľ trochu nedarí. Ale dnes to bolo super,“ zhodnotil Rudo Beňo po sobotných pretekoch.

Tibor Szabosi

Ak Rudo hovoril v sobotu, že je veľmi teplo, to ešte netušil čo všetkých účastníkov na Slovakia Ringu čaká v nedeľu. Teploty išli ešte o pár stupňov hore a peklo v paddocku bolo doslova neznesiteľné. Napriek tomu všetci jazdci z Mazda MX5 Cupu podali výborné výkony a Rudo opäť doviezol Mazdu Aries Racingu na treťom mieste absolútneho poradia.

Tibor Szabosi

„S výsledkami som spokojný. Proti mne však stáli mladí chalani, poriadne nabrúsení a navyše sú tu doma a Slovakia Ring majú poriadne natestovaný. Skúšali sme novú techniku, ale auto po búračke v Moste ešte nie je úplne sto percentné. Nedali sa nastaviť odklony aké by som si predstavoval, takže som sa do toho v zákrutách nemohol poriadne opierať. Ale som spokojný,“ doplnil Rudo v nedeľu.

Aries Racing

Aries Racing Team spoločne s Rudom Beňom teraz budú pracovať na aute a testovaní. Ďalšie preteky ich totiž čakajú v polovici mesiaca september na okruhu v Brne.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri