Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

46. ročník Rally Košice je zrušený

Friday, 02. 10. 2020 - 11:17, Public relations   

46. ročník Rally Košice je zrušený

V jubilejnom 50. roku existencie nášho autoklubu musíme pristúpiť po prvýkrát v jeho histórii k oznámeniu, že súťaž, na príprave ktorej sme pracovali šesť mesiacov a máme ju dobre pripravenú, musíme zrušiť. Rušíme súťaž, ktorá mala byť po viacročnej prestávke opäť zaradená aj do Majstrovstiev Poľska o čo sme sa dlho snažili, súťaž, ktorá má veľkú podporu mesta Košice a SAMŠ.

Tibor Szabosi;c30i8156-37.jpg

Dôvody pre naše ťažké rozhodnutie sú v dvoch rovinách:

V prvom rade, aj napriek opatreniam Úradu verejného zdravotníctva, by sa rally teoreticky mohla  uskutočniť, ale reálne to nie je možné. Rally by musela byť bez divákov, čo je na desiatkach kilometrov trate priam nemožné zabezpečiť a navyše vyhlásený núdzový stav spôsobil, že nám Košická záchranka napriek potvrdenej objednávke zrušila poskytnutie sanitiek. Ohrozené je zabezpečenie spojenia na tratiach rýchlostných skúšok a postupne dostávame informácie od ľudí z nášho 250-členného organizačného tímu dobrovoľníkov, že sa súťaže nemôžu zúčastniť z dôvodov karantény, zákazov od ich zamestnávateľov, či z obavy o svoje zdravie.

Michal Bobko;dsc-5208-1.jpg

V druhom rade je to naše presvedčenie, že v čase, keď lekári, zdravotníci a ostatné záchranné zložky bojujú s pandémiou, my zorganizujeme a uskutočníme podujatie, kde reálne aj pri dodržaní všetkých nariadených opatrení môže dôjsť k rozšíreniu vírusu medzi jeho 700 účastníkov. Bolo by preto neetické a občiansky nezodpovedné, v čase keď nás pani prezidentka, vláda a ostatné autority vyzývajú k zodpovednému občianskemu správaniu sa, organizovať podujatie s rizikom ochorenia.

Tibor Szabosi;c30i6472-19.jpg

Veríme, že sa naše ťažké rozhodnutie stretne s pochopením najmä u priamych aktérov súťaže. Veríme, že sa nám podarí 46. ročník Rally Košice zorganizovať v budúcnosti.

Tibor Szabosi;c30i5144-20.jpg

Gabriela Szczeczinová
predsedníčka organizačného výboruDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri