Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Vydarené kopcové finále na PROFIN CAR Ostrá lúka 2023

Tuesday, 12. 09. 2023 - 12:13, Miroslav Majláth   

Vydarené kopcové finále na PROFIN CAR Ostrá lúka 2023

Posledné dvojpreteky slovenského kopcové šampionátu sa konali na podujatí PROFIN CAR Ostrá lúka 2023. A treba povedať, že boli naozaj vydarené.

 

Tibor Szabosi

Seriály Dynamax Medzinárodné a národné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu, ale aj Majstrovstvá Slovenska pretekov historických automobilov do vrchu a rovnako aj Slovenský kopcový pohár v sezóne 2023 už sú dnes minulosťou. Ukončilo ich podujatie PROFIN CAR Ostrá lúka  2023. A Treba povedať, že všetko vyšlo tak, ako si organizátor, ale aj jazdci priali.

Tibor Szabosi

Počasie sa vôbec nepodobalo na septembrové, na oblohe sa počas celého víkendu neobjavil ani jediný mráčik a čo sa týka priebehu samotných pretekov, tu sa rovnako nič nepredpokladané neudialo. Jednotlivé jazdy prebiehali úplne hladko, až na zopár drobných ťukancov, či pokazenej techniky, ale to všetko ku pretekom automobilov jednoducho patrí.

Tibor Szabosi

Pri pohľade na výsledky treba rovnako zhodnotiť, že na prvých miestach dopadla sobota rovnako ako nedeľa. Víťazstvo si po oba dva dni odviezol Martin Juhás na formule Lola B02/50.

Tibor Szabosi

Druhé miesto patrilo Marekovi Rybníčkovi na vozidle KTM X – BOW GTX

Tibor Szabosi

a trojicu najrýchlejších počas víkendu uzatváral Michal Žiak na Škode Fabia.

Tibor Szabosi

„Bolo to super. Vďaka Bohu nám vyšlo počasie, s čím je spojená aj návštevnosť. Divákov bolo naozaj veľa, hlavne v nedeľu. Po oba dva dni mohli fanúšikovia sledovať na trati päťdesiatjeden jazdcov a ich vozidlá. Jediné, čo ma mrzí je fakt, že tých jazdcov sa neprihlásilo viac, ale s tým asi nenarobíme nič. Rád by som poďakoval všetkým partnerom, ktorí nám akoukoľvek formou pomohli pri organizácii, samozrejme veľká vďaka patrí všetkým, ktorí tieto preteky zabezpečovali, ale aj divákom, že prišli. Uvidíme, čo bude o rok, či sa podarí vymeniť asfalt, ktorý je rok od roku v horšom stave. Nechajme sa prekvapiť,“ zhodnotil predseda organizačného výboru Zoltán Kladivík.

Tibor Szabosi

Kopcová sezóna je síce za nami, väčšina pretekárov však ešte nekončí. V pláne sú totiž ešte nejaké ďalšie podujatia. Či sa však na ne prihlásia, alebo nie, to ukáže budúcnosť. Jedno je isté. Vidíme sa pri Majstrovstvách Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu 2024.

Tibor Szabosi

Miro Majláth
tlačový tajomník
PROFIN CAR Ostrá lúka 2023Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri