Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  WRC

Toyota valcuje Fínsko

Saturday, 28. 07. 2018 - 22:00, Ľuboš Kašický   

Toyota valcuje Fínsko

Nielenže Tänak suverénne kontroluje svoje vedenie, ale aj Latvala a Lappi atakujú pódium.


Hneď od rána popustil Ott Tänak svoje toyote uzdu a zajazdil najrýchlejšie časy vo všetkých rýchlostných skúškach dopoludňajšej sekcie. Z necelých šesť sekúnd svoj náskok zvýšil na dvadsaťštyri a hoci sa popoludní rozhodol svoju pozíciu „len" kontrolovať, tak na Madsa Ostberga nazberal ďalšie sekundy a nocuje dnes s pohodlným 39 sekundovým náskokom! „Popoludní to bolo tesnejšie, lebo podmienky boli veľmi drsné a suché. Nechceli sme príliš riskovať," tvrdil sebavedomý Estónec.

Copyright manufacturer;tgr-0028-32.jpg

Ostberg, ktorý v Citroene nahradil nešťastníka Krisa Meeka, si počínal naozaj statočne a išiel na hrane svojich možností. Druhú pozíciu síce udržal, ale jeho strata neustále narastá. „Nemyslím si, že za normálnych okolností Madsa môžem predbehnúť," ocenil snahu súpera aj Jari-Matti Latvala (toyota), ktorý sa drží v tesnom závese na treťom mieste.

Copyright manufacturer;tgr-0002-40.jpg

Vynikajúcu jazdu predviedol ďalší Fín, Esapekka Lappi. Mladá rely nádej sa neustále zrýchľuje, čoho dôkazom sú aj víťazstvá v posledných troch meraných úsekoch druhej etapy. „Odchádzali mi v závere pneumatiky. Bola to z mojej strany riskantná hra. V závere sme niečo stratili, ale aj tak môžeme považovať tento deň za vydarený," tvrda v cieli „nadržaná mladá puška" z Fínska.

Copyright manufacturer;2051503-6saqui6m1v.jpg

Ostro sledovaný Ogier (ford) nejazdí vo svojej koži a stále sa motá len v druhej polovici prvej desiatky. „Takú suchú fínsku rely si nepamätám," hľadá výhovorky Francúz, ktorému zjavne nesedí ani nový aerodynamický balík jeho Fiesty WRC. Podobne ako Ogier, trápi sa však naďalej aj Thierry Neuville (hyundai). Ten figuruje na desiatom mieste! Jeho jediným šťastím je, že Fínsko nesadlo ani jeho najväčšiemu rivalovi.

Copyright manufacturer;nk2018008102.jpg

Nedeľňajšia etapa má na programe len štyri merané úseky a niečo cez 40 ostrých kilometrov. Ak všetko dobre pôjde, tak by sme mohli stihnúť report ešte pred štartom veľkej ceny Maďarska. Teda pred pätnástou hodinou.

Copyright manufacturer;2018finland-fd-176.jpg

Priebežné poradie fínskej rely po dvoch etapách:
1. Ott Tänak / Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) 2:13:18.2
2. Mads Østberg / Torstein Eriksen (Citroen C3 WRC) +39.0
3. Jari-Matti Latvala / Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +44.4
4. Esapekka Lappi / Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) +1:20.6
5. Hayden Paddon / Sebastian Marshal (Hyundai i20 Coupe WRC) +1:29.6
6. Teemu Suninen / Mikko Markkula (Ford Fiesta WRC) +1:45.1
7. Sébastien Ogier / Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +2:07.6
8. Elfyn Evans / Daniel Barritt (Ford Fiesta WRC) +2:17.9
9. Craig Breen / Scott Martin (Citroen C3 WRC) +2:56.4
10. Thierry Neuville / Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +3:34.5
...

 Diskusia k článku