Home  »  Rallycross

Timmy Hansen - impozantní premiéra

Wednesday, 03. 04. 2013 - 21:21, Martin Trenkler

Timmy Hansen na Citroënu DS3 vstoupil velice přesvědčivě do své první plné sezony ve FIA Rallycross Championship v SuperCars. Vyhrál tři ze čtyř jízd a stihl i nejrychlejší časy na jedno kolo i celkově, aby nakonec ve finále dojel na zaslouženém třetím místě.

Timmy získal 16 mistrovských bodů už za semifinále, do něhož vyrážel z pole position. V semifinále měl ale problém s převody, což přibrzdilo jeho Citroën DS3 a dojel druhý. Kvůli tomu Timmy nebyl ve finále schopný jet až na doraz. Nicméně svůj vůz vedl ve finále výtečně a za přispění týmové strategie uhájil skvělé třetí místo.

„I když jsem nemohl zvyšovat aktuální rychlost a dojet si pro vítězství, myslím, že jsem všem ukázal, kam v mistrovství chci zamířit," říkal Timmy s úsměvem. „S celým víkendem jsem velice spokojený."

Celkovým lídrem šampionátu je Američan Tanner Foust, který dokázal vyhrát semifinále i finále.

Druhý dojel finský pilot Jussi - Petteri Leppihalme.

Timur Timerzyanov, úřadující mistr FIA European Rallycross Champion v SuperCars, z Hansen Motorsport, hodlal jako obvykle zaútočit s Citroënem DS3 na vítězství. Bohužel doplatil na píchnutí a skončil pátý. „Škoda, měl jsem velkou šanci si odvézt vítězství domů," říkal Timur. Třetí pilot z Hansen týmu SuperCar, Alexandr Hvaal, neměl vůbec štěstí, když ho postihly dvě poruchy motoru.

V Super1600 si dojel Erik Färén pro svůj nejlepší výsledek - třetí ve finále.  Startoval s pole position po vítězství v kvalifikaci i semifinále. V této třídě vyhrál dánský pilot Ulrik Linneman.