Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Tibor Hauser so Škodou 130 RS odštartoval svoju ďalšiu sezónu

Friday, 07. 04. 2023 - 12:58, Miroslav Majláth   

Tibor Hauser so Škodou 130 RS odštartoval svoju ďalšiu sezónu

Nádherná čierna Škoda 130 RS lemovaná zlatými pásmi a Tiborom Hauserom za volantom brázdi už niekoľko rokov slovenské preteky automobilov do vrchu a inak tomu nebude ani tento rok.

 

Tibor Szabosi;asr65664-23.jpg

Tibor Hauser je mladý chlap z Banskej Bystrice, ktorému doslova učarovali historické vozidlá. Napriek jeho mladosti, jeho túžbou vôbec nie je vlastniť súdobé pretekárske auto.

Tibor Szabosi;asf75738-2.jpg

„Vždy sa mi páčili historické autá, no a Škoda 130 RS medzi nimi bola vždy kráľovná. Keď sa mi ju podarilo získať, bol som najšťastnejší človek na svete. S jej vzhľadom ma inšpiroval Ferko Kmeť, ktorý s takýmto autom voľakedy jazdil. Dokonca sme  ponechali aj jeho bývalé farby. O technickú stránku sa staráme spolu s otcom, bez ktorého by tak perfektne nefungovala“ vysvetlil úvodom Tibor Hauser.

Tibor Szabosi;asf76363-1.jpg

Tohtoročná sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov historických vozidiel do vrchu začala na okruhu Slovakia Ring a na štarte nemohol chýbať ani Tibor Hauser s ŠK OK Šport tímom a Škodou 130 RS. Tu sa trochu netradične, počas jedného jediného dňa konala hneď dvojica pretekov. V tých dopoludňajších Tibor vyjazdil prvenstvo v kategórii HK1 do jedna celá tri desatiny litra, ale aj štvrté miesto celkového poradia medzi historikmi.

Tibor Szabosi;asf76373.jpg

„Som rád, že to už opäť všetko začalo, zima bola dlhá a mne už ten adrenalín začínal dosť chýbať. Začiatok tu na Slovakia Ringu ja schvaľujem, každý sa potrebujeme trochu rozhýbať, vyskúšať či sa podarili nejaké úpravy na autách a presne na to sa tunajšia trať hodí. Mne sa išlo výborne, som s prvými pretekmi spokojný,“ povedal Tibor Hauser po dopoludňajších pretekoch.

Tibor Szabosi;asf75349-3.jpg

Po vyhlásení výsledkov a ocenení najrýchlejších pokračovali preteky popoludňajším druhým kolom. Aj tu sa Tibor poriadne zabával, pričom v cieli mu patrilo rovnaké umiestnenie ako dopoludnia.

Tibor Szabosi;asr65973-6.jpg

„Chcel som trochu ponaháňať Marcela Beníka, ale predsa len ten môj motor je menší o 700 cm3 a samozrejme má aj menší výkon, takže v súboji s ním som neuspel. Nevadí, aj tak som s výsledkom spokojný. Jedno ma však mrzí, že nás historikov nie je viac. A pritom takých vozidiel Škoda 130 RS je na Slovensku viac. Budem sa musieť spojiť s ich majiteľmi a prehovoriť ich aby naplnili naše rady a potom to bude iná zábava. Rád by som poďakoval aj touto cestou všetkým partnerom nášho tímu za podporu, ale aj mojej celej rodine. Sprevádzajú ma po pretekoch, otec ako mechanik, mama ako manažér a šéf tímu, a mne je s nimi vždy fajn,“ dodal záverom Tibor Hauser.

Tibor Szabosi;asf74771-1.jpg

ŠK OK Šport tím uvidíme opäť na podujatí v Ožďanoch. Zatiaľ čo bol na Slovakia Ringu Tibor jediným zástupcom tímu, v Ožďanoch by sa už mala zúčastniť kompletná zostava tímu.

Tibor Szabosi;asr65995-6.jpg

Miro Majláth

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri