Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

TCR Eastern Europe spolu s ťahačmi FIA ETRC

Tuesday, 30. 04. 2024 - 09:41, Public relations   

TCR Eastern Europe spolu s ťahačmi FIA ETRC

Spolu s jarným obdobím sa na okruhu SLOVAKIA RING rozbehla aj motoristická sezóna. Už začiatkom júna tu zažijeme jeden z vrcholov roka: spolu s Majstrovstvami Európy pretekmi ťahačov FIA ETRC (7.-9.6.) sa ukáže aj stredoeurópska špička prestížneho TCR Eastern Europe.

2-296.jpg

TCR Eastern Europe (TCR EE) začal uplynulý víkend svoju šiestu sezónu. Seriály cestovných vozidiel špecifikácie TCR patria k tým najpopulárnejším na celom svete. Každý svetový región má svoj šampionát. Práve Slovensko sa môže hrdiť úradujúcim šampiónom TCR EE Maťom Homolom. Ten začal obhajobu titulu víťazstvom na úvodnom podujatí roka - na novom maďarskom okruhu Balaton Park (27.-28.4.).

3-240.jpg

Maťo Homola (Hyundai Elantra N TCR, tím Janík Motorsport) síce stratil v kvalifikácii pol sekundy na tímového kolegu Adama Kouta (CZ) na pole position, no prvé preteky sa už niesli v priaznivejšom duchu pre nášho borca: v poli štrnástich prihlásených pretekárov súperil náš Maťo o prvenstvo s talentovaným Maďarom Attilom Bucsim z tímu M1RA Motorsport (Hyundai i30N TCR). Ten síce preťal cieľ prvý, no dostal dodatočnú 10-sekundovú penalizáciu za predčasný štart. Prvá "krv" tak šla k nám domov.

4-199.jpg

Druhý víkendový šprint štartoval v obrátenom poradí top 10 jazdcov z prvých pretekov. V nich zaknihoval svoje debutové víťazstvo Attila Bucsi. Po tesných súbojoch sa z nižších priečok prebojoval až na pódiové tretie miesto aj náš Maťo. Homola so 41 bodmi tak vedie priebežné poradie šampionátu.

5-151.jpg

Kalendár TCR Eastern Europe 2024:

27.-28.4. Balaton Park
18.-19.5. Red Bull Ring
8.-9.6. Slovakia Ring
3.-4.8. Most
7.-8.9. Brno
21.-22.9. Salzburgring

7-59.jpg

6-97.jpg

8-34.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri