Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Sklamanie? Nie! Nová motivácia

Thursday, 09. 11. 2023 - 08:33, Public relations   

Sklamanie? Nie! Nová motivácia

Až do poslednej súťaže sezóny bojoval Laco Mokran o svoj druhý triumf v Slovenskom Rally Pohári. A hoci to tentoraz nevyšlo, aj tak pokorne hodnotí sezónu ako vydarenú.

 

T. Szabosi;asf71372-2.jpg

Pre šport je vždy najlepšie, keď sa o víťazoch rozhoduje až v úplnom závere. A presne takto vyvrcholil aj ostatný ročník SPR 2023, keď o novom šampiónovi rozhodovala až posledná súťaž na Liptove. V priamej konfrontácii proti sebe nastúpili Laco Mokran a Patrik Magyar. „Do súťaže som nastupoval pod tlakom, pretože som si uvedomoval, že teraz sa rozhodne o všetkom, pričom v hre je celkový výsledok za celoročnú prácu,“ vysvetľuje svoje pocity pred štartom topoľčiansky pretekár. „Vedel som, že to bude náročné a tak sme pripravili seba aj auto najlepšie, ako sme vedeli. Môj spolujazdec Ďuso Kováč však musel podstúpiť operáciu kolena a tak ho v kokpite nahradil Martin Očenáš, ktorý už jazdil s Igorom Hupkom.“

T. Szabosi;jm1a3415.jpg

Posádka tímu MAZUMA RACING, jazdiaca v Triede RP3 s vozidlom Renault Clio Sport, podmienky na Liptove poznala, a vedela, čo ich čaká. „Úsek na Sliačoch poznáme z predošlých ročníkov. Teraz však hlásili dážď. Bolo jasné, že to bude ublatené, úzke, rýchle a stačí malá chyba a výsledok môže byť stratený. Preto sme sa sústredili na to, aby sme odjazdili súťaž čisto,“ pokračuje Laco Mokran, ktorý titul v SRP oslavoval pred dvoma rokmi a chcel na tento úspech nadviazať. „Tentoraz nebolo dôležité zvíťaziť, ale uhrať čo najlepší výsledok v priamom súboji s našim rivalom Patrikom.“ Obe strany tak zviedli na 11. ročníku Rally Liptov nádherný taktický boj, kde zásadnú úlohu zohrávalo aj neodmysliteľné šťastie.

T. Szabosi;asf72577-2.jpg

„Predošlé preteky v Košiciach sa nám nevydarili a pred finále sa do lepšej pozície dostali naši súperi, museli sme byť na Liptove aktívnejší,“ približuje už dianie na trati Laco. „Od začiatku sme nasadili tempo. Hneď v úvode sme však trafili nejakú jamu a poškodili disk. Zistili sme to na štarte druhej rýchlostnej skúšky. Odjazdili sme ju v neistote, či disk vydrží. Koleso sme potom vymenili a pokračovali znova na Sliačoch. Tam sme sa šmykli z trate a stratili asi desať sekúnd. Napriek tomu strata nebola veľká a všetko bolo stále otvorené. Na Lúčkach sme potom boli absolútne najrýchlejší a naša nádej stále žila. Na krátkych úsekoch bolo však ťažké dobehnúť každú sekundu straty.“ V neprospech posádky Mokran – Očenáš zahral aj pridelený čas na piatom úseku, keď na trati ostalo jedno z vozidiel. „Asi sme mali dostať iný pridelený čas, no neprotestovali sme a naša strata znova kúsok narástla. Na poslednom úseku sme zatlačili znova, ale niekde sme škrtli retardér. Penalizácia desať sekúnd tak definitívne rozhodla, že sme došli do cieľa až za Patrikom,“ smutne konštatuje Laco.

T. Szabosi;jm1a2927.jpg

Tento výsledok ukončil majstrovský súboj a topoľčianska posádka sa tentoraz musela uspokojiť „len“ s titulom vicemajstra SRP. „Musíme uznať, že Patrik a Aďka boli tentoraz rýchlejší. Gratulujeme im a ďakujeme za krásny súboj,“ priznáva športovo porážku na trati Laco Mokran, pre ktorého to však rozhodne nie je dôvod smútiť. „Urobili sme maximum, čo sme dokázali. Rozhodovalo sa na trati a celú sezónu sme predvádzali nádherné vyrovnané súboje. Myslím si, že pokojne môžeme byť s výsledkami spokojní. Dve prvé, dve druhé a jedno tretie miesto je skvelý výsledok, ktorí nás len motivuje do ďalšej sezóny. Raz vyhrá jeden, inokedy druhý, no najkrajšie na tom je, že môžeme súperiť priamo na trati a užívať si športové výsledky. Preto všetkým, vďaka ktorým sme mohli odjazdiť sezónu, chcem veľmi pekne poďakovať. Všetkým úžasným a odvážnym organizátorom pretekov, všetkým posádkam s ktorými súťažíme a všetkým našim partnerom a podporovateľom. Tento rok sme jazdili vo farbách tímu Mazuma Racing, začo sa chcem poďakovať Marekovi Jalčovi. Myslím, že nám to pekne fungovalo. Ďakujem mojim spolujazdcom, keďže som ich tento rok vystriedal, s ohľadom na nepredvídané okolnosti, hneď troch. A samozrejme ďakujem za podporu v rodine. Hlavne mojej milej pani manželke, ktorá má pre moju vášeň pochopenie,“ dodáva na záver práve skončenej sezóny Slovenského Rally Pohára čerstvý vicemajster Laco Mokran.

T. Szabosi;jm1a3401.jpg

Renault Clio Sport s topoľčianskou posádkou však uvidíme ešte na posledných pretekoch sezóny Motorsport Rally Cupu (MRC), ktoré sa jazdia v polovici novembra na Slovakia Ringu. Laco má totiž v MRC stále šancu na víťazstvo v triede.

Fotogaléria z podujatia

T. Szabosi;jm1a5708.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri