Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Rasťo Drgoňa bral na Ostrej lúke druhé a tretie miesto v triede 5b

Wednesday, 13. 09. 2023 - 20:37, Miroslav Majláth   

Rasťo Drgoňa bral na Ostrej lúke druhé a tretie miesto v triede 5b

Tekovské Nemce a Ostrú lúku delí od seba iba nejakých šesťdesiat kilometrov. A práve túto trasu musel zdolať Rasťo Drgoňa aby sa mohol zúčastniť posledného kopcového víkendu v sezóne.

 

Tibor Szabosi;asf-1607-6.jpg

Každý človek má nejakú cestičku, ktorá ho postupne privedie ku športu, či hobby jemu vlastnému. V prípade dnes už tridsaťosem ročného Rastislava Drgoňu to bol autokross v Žitavanoch. Dnes nefungujúca trať, na ktorej sa ešte začiatkom 21. storočia preháňali jazdci z takmer celej Európy, je od Tekovských Nemiec vzdialené iba nejakých desať kilometrov. Rastislav Drgoňa tu už ako dieťa obdivoval umenie „veľkých“ jazdcov a sníval svoj sen, že sa raz za volant pretekárskeho auta posadí aj on sám.

Tibor Szabosi;asf-0962-4.jpg

Ten sen sa podarilo Rasťovi splniť pred pár rokmi. Najskôr to boli amatérske preteky, neskôr kúpa Renaultu Clio od Romana Popoviča a pred tromi rokmi prvé „ostré“ preteky automobilov do vrchu s čerstvou, ešte voňavou licenciou.

Tibor Szabosi;asf-6206-8.jpg

„Je pravda, že preteky v Žitavanoch ma najviac oslovili. V mojej malej detskej hlave sa začal rodiť plán ako sa stať jedným z pretekárov. Najskôr však bolo treba riešiť iné veci, robotu, založenie autoservisu, rodina a podobne. Ale potom prišiel návrat k detskému snu a pred tromi rokmi som sa úspešne postavil na štart prvých oficiálnych pretekov,“ zaspomínal Rasťo Drgoňa na to čo predchádzalo jeho pretekárskej kariére.

Tibor Szabosi;asf-1600-5.jpg

V rámci seriálov Dynamax medzinárodné a národné Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu sa Rasťo Drgoňa zúčastňuje v podstate sporadicky, iba keď mu to jeho vlastná robota dovolí. Napriek tomu podáva vždy solídne výkony a inak tomu nebolo ani v tohtoročnej sezóne, či už to bolo v Novej Bystrici, v Ožďanoch, ale aj v rámci poslednej dvojice pretekov, na Ostrej lúke. Práve tu na trati, ktorá je síce krátka, ale na druhej strane veľmi technická, vybojoval druhé a tretie miesto v triede 5b.

Tibor Szabosi;asf-0486-6.jpg

„Preteky na Ostrej lúke neboli zlé a so svojim výkonom som spokojný. Síce som neodjazdil celú sezónu, ale s pretekmi na ktorých som bol sa mi podarilo dojazdiť dobre. Som rád, že sa mi podarilo zúčastniť sa aspoň časti šampionátu za čo vďačím hlavne partnerom nášho tímu, ale aj celej mojej rodine, ktorá ma v tomto športe podporuje. Verím, že v budúcnosti si budem môcť dovoliť absolvovať viacero pretekov,“ doplnil Rasťo Drgoňa po pretekoch na Ostrej lúke.

Tibor Szabosi;asf78241-3.jpg

To, či Rastislava Drgoňu v tohtoročnej sezóne ešte niekde na trati uvidíme je otázne. Ak by sa tak stalo určite vás budeme informovať.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri